امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    122360

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:04 | ۱۷ مرداد ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن 300x180 - نشر حقایق بدون در نظر گرفتن ملاحظات شخصی و جناحی رسالت خبرنگاران استترکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن یکی از وظایف مهم خبرنگاران و فعالان فضای مجازی را نشر حقایق بدون در نظر گرفتن ملاحظات شخصی و جناحی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نورمحمد جعفری در نشست با جمعی از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی، فعالیت در حوزه رسانه را نمایش عقلانیت، حق طلبی و حریت با قدرت فن بیان و تولید محتوا خواند و گفت: این حرفه استرس، اضطراب و هیجانات خاص خودش را به همراه دارد.

خبرنگاران آینه تمام نمای مردانگی می‌باشند که محصول کارشان را با شجاعت مثال زدنی به مخاطب انتقال می‌دهند. بسیاری از صاحب نظران با آنکه نسبت به مسائل پیرامون آگاهی کامل و اشرافیت کافی دارند، لیکن قدرت و جرات ابراز برخی وقایع را در خود نمی بینند. در سوی مقابل یک خبرنگار صاحب فکر و اندیشه، پرده ها را با جسارت، کنار زده و شکل حقیقی جریانات را به اطلاع مردم می‌رساند.

وی یکی از وظایف مهم خبرنگاران و فعالان فضای مجازی را نشر حقایق بدون در نظر گرفتن ملاحظات شخصی و جناحی دانست و اظهار داشت: از مشخصات یک تولیدکننده موفق، مدیریت کار و انتشار اثر کاری در سریع ترین زمان ممکن می‌باشد.

جعفری ادامه داد: خبرنگاران و فعالان فضای مجازی نسبت به سایر افرد ارتباطی فراتر و قوی تر با مخاطبین شان دارند. همچنین لازمه تولید یک محتوای خوب و مفید به دانش، تخصص، کنکاش و اطلاعات با رعایت قوائد دستور زبان و تدوین یا ویرایش اثر برمی گردد.

فرماندار شهرستان ترکمن، اعتماد عموم به تولیدات خبرنگاران و فعالان فضای مجازی را بسته به مهارت و شاخصه های بکار گرفته شده در متن یک محتوا توصیف کرد و تاکید ورزید: مسئولین نیاز مبرم به همراهی خبرنگاران و فعالان رسانه ای و فضای مجازی دارند. در عین حال یک خبرنگار دغدغه مند برای منافع شخصی خود قلم نمی زند و واقعیت ها را تحت هیچ شرایط پنهان نمی کند. اگر فردی در این حرفه دارای ذوق و استعداد نباشد، مسلما نمی تواند به خبرنگاری شاخص و صاحب اثر تبدیل شود.

گزارش از: طاهر جانی
خبرنگار ترکمن نیوز در غرب گلستان

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز