در کورکان 300x193 - نشانه گیری کرونا به سمت کودکان گلستانیترکمن نیوز: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی گلستان از جان باختن ۱۱ کودک گلستانی مبتلا به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل  از ایرنا، سراج‌الدین عارف‌نیا اظهار داشت: در این مدت همچنین بیش از ۲۵۰ کودک گلستانی به کرونا مبتلا شدند که بخش عمده آن ها پس از گذراندن مراحل درمان مرخص شده و ۱۲ نفر همچنان تحت درمان قرار دارند.

به گفته وی نیمی از جمعیت مبتلا به کرونای گلستان را افراد زیر ۳۰ سال و ۲۰ درصد جمعیت بستری را افراد زیر ۱۵ سال تشکیل می دهند.

عارف نیا ادامه داد: درد شکم، تب، اسهال، استفراغ، سرفه، سردرد و سرگیجه از جمله علایم غیراختصاصی کرونا در کودکان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی گلستان اظهار داشت: به طور متوسط در ماه ۷۰ کودک مشکوک به کرونا در استان بستری می‌شوند که در حال حاضر خدمات لازم به این کودکان در بیمارستان های طالقانی گرگان و گنبدکاووس ارایه می شود.

وی افزود: تعداد افراد کرونایی تحت درمان در بیمارستان های استان به ۷۰۰ نفر رسیده و با توجه به بستری شدن روزانه ۳۰ تا ۴۰ نفر در این مراکز درمانی، شکستن رکورد بستری هزار و ۲۵۰ نفر در اسفند پارسال دور از انتظار نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اعلام فعالیت سه هزار پرسنل کادر درمان در استان گفت: در پیک اول شیوع کرونا ۳۰۰ نفر از این افراد به این بیماری مبتلا شدند و اکنون در پیک دوم شیوع، روزانه ۲۰۰ پزشک و پرستار با داشتن علایم مشکوک درخواست مرخصی می کنند که پیش بینی می‌کنیم حدود ۲۴۰ نفر آنان به کرونا مبتلا باشند.

وی همچنین گفت: در حال حاضر ۱۲۰ بیمار کرونایی استان در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و حال ۴۰ نفر آنان وخیم است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با درخواست از مردم برای شرکت نکردن در مراسمات عروسی و عزا گفت: در یکی از روستایی منطقه مرزی داشلی برون برگزاری ۲ مجلس عروسی حدود ۲۵۰ نفر را به کرونا مبتلا کرد که پنج نفر آنان جان خود را از دست دادند.

وی یادآور شد: در نمونه دیگر، برگزای یک عروسی در بندرگز عده زیادی را روانه بیمارستان کرد و موجب افزایش تعداد مبتلایان به کرونای این شهر شد.

وی ضمن اعلام تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستان پنج آذر گرگان برای بیماران کرونایی اظهار داشت: ۹۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در این مرکز درمانی بستری هستند که در صورت افزایش تعداد بیماران در روزهای آینده ۲ بخش بیمارستان صیادشیرازی به عنوان پشتیبان آماده ارایه خدمت به بیماران کرونایی است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، ارایه اکثر خدمات غیرضروری و غیراورژانسی در بیمارستان‌های استان تعطیل شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۸

۱۷ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78559

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک