امروز : دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۶۲۰

ریال

|

دمای هوای شهر

300x200 - نرخ خرید تضمینی سال 97 گندم پیگیری میشود اخبار کشاورزی – ترکمن نیوز- استاندار گلستان با گلایه از اعلام نشدن قیمت تضمینی گندم ،گفت: در چند روز آینده در مکاتباتی با مسئولان کشوری و مجریان این بخش نرخ سال ۹۷ خرید این محصول پیگیری میشود تا دغدغه کشاورزان استان رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران سید مناف هاشمی در نشست مسئولان دستگاه های عضو کارگروه خرید محصولات زراعی استان، اظهارکرد: برای پیگیری اعلام سریع تر نرخ خرید تضمینی گندم از همراهی استانهای برتر در تولید این محصول نظیر خوزستان و فارس هم بهره مند خواهیم شد.
وی همچنین از وزارت جهادکشاورزی برای ادا نکردن حق واقعی در اعلام قیمت تضمینی گندم برای سال ۹۷ در فرصتی که در اختیار داشته، گلایه کرد.
استاندار گلستان افزود: این موضوع از دو ماه قبل باید رسانه ای می شد تا گندمکاران برای عرضه محصول به مراکز خرید تضمینی دغدغه ای نداشته باشند.
هر ساله قیمت تضمینی محصولات زراعی در ابتدای سال زراعی از سوی شورای اقتصاد تعیین و به کشاورزان اطلاع رسانی می شود، اما برای سال ۹۷ که تا کمتر از یک ماه دیگر برداشت گندم در گلستان آغاز می شود، هنوز این مهم محقق نشده و قرار است خرید علی الحساب با نرخ سال ۹۶ انجام گیرد.
علی قلی ایمانی دبیرخانه کشاورز گلستان نیز با گلایه از تاخیر در این بخش گفت: بابت افزایش قیمت محصولات زراعی، هزینه تولید ۳۱ استان به مسئولان کشوری ارائه ولی هنوز منبعی برای تامین آن مشخص نشده است.
وی افزود: از متولی خرید گندم در استان انتظار داریم که شرایط خوبی را برای دریافت محصول در مراکز فراهم کند.
ایمانی اضافه کرد که برای پرداخت بهای گندم تحویلی نیز از هم اکنون مسئولان دستگاه های مرتبط در استان پیگیری تا در اسرع وقت به حساب کشاورز واریز شود.
طیق گزارش سازمان جهادکشاوری گلستان در سال زراعی ۹۷ – ۹۶ افزون بر ۵۰۰ هزار هکتار از زمین های زراعی استان زیرکشت محصولات پائیزه شامل گندم، کلزا و جو رفته است که ۳۷۱ هزار هکتار آن گندم بوده و میزان برداشت این محصول یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن پیش بینی می شود.
برداشت گندم در گلستان از اوایل خرداد ماه آغاز می شود، امسال اداره کل غله استان برای خرید تضمینی این محصول ۱۲۰ مرکز دایر می کند.
سال قبل گلستان با عرضه افزون بر یک میلیون تن گندم رتبه دوم کشور را بعد از خوزستان کسب کرد./ایرنا

لینک عضویت در کانال تلگزامی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز