رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی:جشنواره

varzesh 24sh 300x203 - نخستین جشنواره بازی‌های بومی, محلی شمال شرق کشور آغاز شداخبار ورزشی- تورکمن نیوز-  رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی, محلی با اشاره به آغار نخستین جشنواره بازی‌های بومی, محلی شمال شرق کشور گفت: در قالب برگزاری جشنواره ملی, در سال جاری ۸ جشنواره ملی و ۴ مسابقه بین‌المللی در این راستا در سطح کشور برگزار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار تورکمن،  غلامرضا جعفری ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره بازی‌های بومی, محلی شمال شرق کشور اظهار داشت: نخستین جشنواره بازی‌های بومی, محلی شمال شرق کشور, امروز با حضور استان‌های گلستان, مازندران, سمنان و خراسان‌شمالی در رشته‌های طناب کشی, دال‌پلان و چوب‌کشی در اردوگاه مرحوم قاسمی هلال احمر در دلند در حال برگزاری است.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی, محلی کشور افزود: استان‌های گلستان, مازندران و سمنان در ۲ گروه خواهر و برادر شرکت کردند و استان گلستان در حوزه خواهران ۲ گروه الف و ب حضور دارند.

وی یادآور شد: در کنار این جشنواره, مراسم آئینی, موسیقی سنتی, پخت غذا سنتی نیز انجام می شود و در پایان از هر رشته ۳ نفر اول تا سوم مشخص می‌شوند.

جعفری تاکید کرد: بیش از ۵۰ نفر از استان‌های شمال شرق کشور در این جشنواره حضور دارند و اختتامیه این جشنواره از ساعت ۱۶ عصر امروز در پارک شبنم نوده, شهرستان آزادشهر  همراه با برنامه‌های آیینی و موسیقی سنتی برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی, محلی کشور گفت: در کل کشور بیش از ۲۵ جشنواره از ابتدای سال تاکنون برگزار شده و ما در ایام محرم و صفر, به علت ایام عزاداری امام حسین (ع) جشنواره نخواهیم داشت و پس از این ایام با توجه به فصل سرما, برگزاری جشنواره در استان‌های جنوبی مانند هرمزگان, سیستان و بلوچستان و خوزستان خواهد بود.

جعفری هدف از برگزاری جشنواره را احیاء بازی‌های بومی, محلی دانست و تصریح کرد: انسجام اقوام مختلف ایرانی از اهداف مهم جشنواره است, ضمن اینکه, درصددیم تا بازی‌های بومی, محلی را به نسل جدید بشناسانیم و این بازی‌ها را ترویج و احیاء کنیم.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی, محلی کشور اظهار کرد: مشکلات زیادی در حوزه برگزاری این جشنواره‌ها وجود دارد و ما تلاش داریم این مشکلات را با همت و پشتکار برطرف کنیم و خوشبختانه در این راستا اعتبارات امسال برگزاری جشنواره نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 

 

گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

tasnimnews.com

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۳

۲۴ شهریور ۱۳۹۶

کد خبر :

2432

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک