امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۱۶,۱۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Gorosh 6O 300x200 - نتایج اولین دوره مسابقات گورش جام فراغی در جرگلان مشخص شدگوروش-ترکمن نیوز- نتایج اولین دوره مسابقات گورش جام فراغی با برگزاری مسابقات در روستای کرپشلی بخش جرگلان شهرستان رازوجرگلان اعلام شد .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مسئول برگزاری مسابقات گورش جام فراغی با اشاره به سطح بالای مسابقات گورش گفت: در این مسابقات بیش از ۴۰ گورش کار از سراسر استان خراسان شمالی در ۵ وزش ۶۸، ۷۵ ، ۸۲ ، ۹۰ و ۱۰۰ کیلوگرم شرکت کرده بودند که نتایج زیر به دست آمد.

عزیز الله پوریان اظهار کرد: در وزن ۶۸، نفر اول دولت مراد مراد زاده از کهنه جلگه مانه و سملقان ، نفر دوم عبدالله مرحمتی از علی آباد جرگلان و نفر سوم عبدالله آرام از تلو است .

پویان افزود: در وزن ۷۵ کیلوگرم، نفر اول محمدرضا پردل از کرپشلی جرگلان، نفر دوم اسماعیل اسفندیاری از باغلق و نفر سوم مصطفی پرویزی از بجنورد است .

وی گفت :در وزن ۸۲ کیلوگرم نیز محمد پاینده از علی آباد جرگلان ، مجید آرام از امانلی بخش مرکزی و ابراهیم دهدار از اسمی جرگلان نفرات اول تا سوم شدند .

وی ادامه داد: در وزن ۹۰ کیلوگرم هم ایوب روزبه از یکه سعود بالا در جرگلان نفر اول،رشید شایگان از کهنه جلگه مانه و سملقان نفر دوم و امیر آذریان از دویدخ نفر سوم شد .

مسئول برگزاری مسابقات گورش جام فراغی افزود: در وزن ۱۰۰ کیلوگرم مولام کوشام از امانلی بخش مرکزی، سجاد درخشان از حسن آباد بخش جرگلان و محمود پروانه از حصارچه مقام های اول تا سوم را کسب کردند .

پویان یاد آور شد: منتخبین این مسابقات در مسابقات فرهنگی، ورزشی جام فراغی شهرستان آق تقای استان گلستان که به صورت بین المللی در ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار می شود، شرکت خواهند کرد .

وی گفت: جوایز مسابقات به صورت نقدی برای نفرات اول تا سوم به ترتیب ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان به همراه لوح یادبود از طرف اداره ورزش و جوانان شهرستان رازوجرگلان و بخشداری جرگلان اهدا شد.

وی تاکید کرد : مسابقات گورش (ترکمن گورش) جام فراغی بخش جرگلان در سطح بالایی برگزار شد بطوری که در این مسابقات سبحان بردی آرین، داور بین المللی کشتی هاس سنتی که زیر نظر اتحادیه کشتی جهانی است شرکت کرده و دواری مسابقات را به عهده داشت .

همچنین وی گفت: داوود زاهدی جوان ترین مربی آلیش کشور و اکثر پیشکسوتان شهرستان از جمله چاری پهلوان، عاشور سرفراز، خدای ورن اراضی نیز حضور داشتند .

وی ادامه داد: ایرج لعلی، مسئول انجمن گورش و مسئول هیئت های ورزشی روستایی و عشایری استان و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رازوجرگلان نیز از دیگر مهمانان این مسابقات بودند .

پوریان اضافه کرد: شعرخوانی از شاعر بلند آوازه ترکمن مختومقلی فراغی که این جام به نام این شاعر برگزار شد و همچنین کشتی گرفتن ۱۰ کودک به صورت نمادین از دیگر برنامه های جام فراغی بود .

مسئول برگزاری مسابقات با بیان پرطرفدار بودن کشتی گورش (ترکمن گورش) در بین مردم ترکمن گفت: شهرستان رازوجرگلان دارای ۷۰ گورش کار است به صورت رسمی در مسابقات شرکت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حدود ۲۰۰ گورش کار نیز در مسابقات محلی شرکت می کنند و ۴۰۰ گورش کار نیز در کل استان در حرفه گورش و آلیش فعال هستند .

گفتنی است کشتی گورش تنها کشتی در ایران است که بانوان نیز در آن می توانند شرکت داشته و کشتی بگیرند ./عصر اترک

خبرنگار: ص . رحیمی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز