امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    118050

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:51 | ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بندرترکمن 300x188 - نبود برنامه جامع برای توسعه شهری تاوان یک انتخاب اشتباه و دودی که به چشم مردم می‌رود!ترکمن نیوز-  طاهر جانی: از یک انتخاب با چهار رای موافق و سه رای سفید که منجر به معرفی رحمان قاضیلار به عنوان شهردار بندرترکمن شد با کمترین تغییر ایجاد شده در چهره و توسعه شهر نزدیک به دو سال می گذرد.

انتخابی که تنها خروجی رسانه ای آن ارائه یک گزارش کوتاه بود و هرگز به مردم هرگز گفته نشد که کسی که آن همه اصرار بر شایسته بودنش می رفت چگونه و با چه تظمینی اعتمادها را به خود جلب کرده و در برنامه هایش دقیقا چه نکاتی را مد نظر قرار داده است!

شش ماه از ریاست دومین رئیس دوره ای شورا در حال سپری شدن می باشد و در سومین نشست انتخاب هیئت رئیسه به احتمال زیاد نفر سوم از جمع اکثریت، عهده دار صندلی اول خواهد شد. البته چه بسا ممکن است این پیش بینی جنبه دیگری پیدا کرده و ورق به عقب برگردد. چهره خسته و رنجور شهر نشان می دهد که نه برای عرصه پنج هزار و ششصد متری مجتمع تجاری جنب راه آهن فکری شده و نه اصلا قرار است برای درآمد پایدار شهری و عرصه تفریحی – گردشگری محل شنا واقع در ساحل به این زودی ها برنامه خاصی پیاده شود.

پیشتر و در روزهای داغ انتخاب شهردار، برخی اعضای شورا که اقبال خود را مدیون تیم های انتخاباتی بودند، سرخوش از پیروزی بدست آورده و تحت تاثیر جو عمومی به کل فراموش کردند که چگونه به پارلمان محلی رسیدند و عطای مصلحت اندیشی را تا دور آینده انتخابات به لقایش بخشیدند، لذا تعجبی هم ندارد که امروز و در واپسین هفته‌های مانده به پایان سال از دادن حتی یک خبر خوش به ساکنین عاجز نشان می دهند. اخیرا امام جمعه اهل سنت بندرترکمن نیز در مراسم افتتاح متمرکز پروژه های ایام دهه فجر طی سخنانی راجع به عدم توصعه شهری، وضعیت نامناسب و خرابی های آسفالت و معابر شهری (وجود چاله ها، کنده کاری ها و غیره) به انتقاد پرداخت.

پافشاری به انتخاب کسی که نه تجربه مدیریتی دارد، نه از اقتصاد سر در می آورد و نه رزومه تاثیرگذاری از گذشته از وی به چشم می خورد چه گره ای می توانست از مشکلات کور شهری را باز کند؟! به چه دلیل سیاست های شورای شهر بندرترکمن در اکثر ادوار متوالی دست آویز اختلافات بوده و معمولا کارها بدلخواه چهار عضو اکثریت پیش می رود؟!!

اعضای شورای شهر بندرترکمن از هفت نفر تشکیل می شود، اما جناح اکثریت تصمیم گیرنده هستند. این گروه تصمیم گیر باید جواب بدهند که آیا در مجموعه شهرداری بندرترکمن همه چیز آن قدر خوب پیش می رود که آنها را کماکان نسبت به عملکرد رحمان قاضیلار خوش بین نگه داشته است؟ آیا انداختن توپ به زمین مسئولین استانی و دولتی می تواند توجیه مناسبی برای نبود خلاقیت و عدم قدرت چانه زنی و لابی گری در آن شهرداری باشد؟ پاسخ این موارد را چه کسی به مردم خواهد داد؟

به همه ماجرای معرفی سرپرست در مردادماه سال هزار و چهار صد با جزئیات کامل پرداخته نشده است. آن زمان در حالیکه لابی ها به انتخاب یکنفر از میان دو گزینه جریان داشت، سربزنگاه و در جریان نسشت مشخص شد که بیشتر نفرات و مجموعه کارکنان می توانند جهت سرپرست شدن ثبت نام کنند. طرحی که آب پاکی رو دست همه رایزنی های بعمل آمده ریخت تا باز هم در یک چشم به هم زدن کلیات شعارهای انتخاباتی در صندوقچه امانات ذهن مهر و موم شده و نظر شخصی تعیین کننده باشد!

معمولا اتفاقات پیدا و پنهان از روزهای واپسین مانده به یک انتخابات نقش بازی می کنند. روی هر تصمیمی الزاما نمی توان برچسب اشتباه زد و بسیار اتفاق افتاده است که تصمیمات عاقلانه در نتیجه واکنش ها تبدیل به عمل اشتباه می شوند. قضاوت ها در هیچ انتخاباتی دقیق از آب در نمی آید و علی البدل های شورای شهر بندرترکمن با کمی دوراندیشی می توانستند جزو نفرات اصلی قرار بگیرند که اگر چنین می شد شاید امروز شهردار قدرتمندی بر مسند کار قرار می گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز