رئیس شورای شهر سیجوال:

شورا سیجوال 300x300 - نام سیجوال را ماندگار کردیم، شهرداری سیجوال امسال بهترین عملکرد را داشته است ترکمن نیوز- مقدمه: کامران ایری شهردار سیجوال پیشرفت جهشی توسعه و عمران در شهر سیجوال را مرهون تعامل با مسعود پورقاز رئیس‌ شورای این شهر و سایر همکارانش می داند. این منتخب دوره پنجم دارنده مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی است و کارنامه موفقی در زمینه فعالیت های اجتماعی و عام المنفعه دارد.
نظر این چهره کوشا و فعال درباره پروژه های به انجام رسیده در شهر سیجوال جویا شدیم که مشروح توضیحات وی از نظر گرامی خوانندگان می گذرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مسعود پورقاز در گفتگو با خبرنگار ترکمن نیوز با اشاره به اینکه شهر سیجوال در اسفندماه سال ۹۸ به تصویب بخش تقسیمات وزارت کشور رسیده است، در خصوص حواشی این مصوبه گفت: روند تصویب سیجوال به عنوان شهر از مدتی قبل توسط واحد تقسیمات وزارت کشور صورت گرفته و حتی نام آن را «آلتن شهر» مصوب کرده بودند، اما به دلیل عدم تضاد این نام با موقعیت جغرافیایی و اصالت این شهر جدید ، مخالفت خود را با این تصمیم اعلام داشته و طی سفری که به اتفاق کامران ایری رئیس شورای وقت استان ( شهردار فعلی سیجوال) و سایر همکاران به وازرت کشور داشتیم، درخواست کردیم تا نام شهر سیجوال باقی بماند.

وی افزود: مسئولان وزارت کشور در ابتدا با تصویب نام سیجوال روی این شهر مخالف می کردند، چرا که سیجوال قبلا به نام مرکز بخش ثبت شده بود و از نظر وزارت کشور نمی شد از یک نام هم برای مرکز بخش و هم برای شهر استفاده کرد، با اینحال رایزنی های بعمل آمده موثر واقع شد و با همیاری رئیس شورای وقت استان توانستیم در تصویب نهایی شهر با نام سیجوال گام مثبتی را برداریم.

پورقاز تصویب سیجوال به عنوان شهر را دارای فواید متعددی برای ساکنان خواند و اظهار داشت: افزایش بودجه توسعه و عمران یکی از فواید شهر شدن سیجوال است. ما در شورای شهر هشت لایحه پیشنهادی شهرداری را از جمله پروژه محور چهاربانده محور بندرترکمن به یساقی در محدوده داخلی شهر، احداث سینمای صحرایی در ضلع جنوبی و مجموعه پارک شهر، احداث پل رودخانه قره سو، احداث جدول در بخش های مختلف داخل شهر و احداث آب انبار یک میلیون لیتری را در راستای اجرایی شدن پیگیری کرده و تا به اکنون همه پروژه ها هشتاد و پنج تا نود درصد عملیاتی شده اند.

رئیس شورای شهر سیجوال احداث جدول کشی را از اقدامات مهم طی فصل های پاییز و زمستان سال جاری خواند و عنوان نمود: با توجه به فعال بودن تعداد زیادی کارگاه و فروشگاه های مبل در قسمت غربی شهر، وجود آب های سطحی مشکلات زیادی را برای فعالین این صنعت به وجود آورده و متظره نه چندان جالبی به محیط بخشیده بود که این مشکل اخیرا با تلاش و همت شهرداری برطرف شده است.
ضمنا در داخل شهر نیز دانش آموزان مدارس دخترانه و پسرانه به دلیل انباشت آب و گل لایی در مسیر رفت و آمد به آموزشگاه ها با مشکلات عدیده ای مواجه بودند که خوشبختانه با تمهیدات به عمل آمده و جدول کشی، از این پس مشکلی در رفت و آمد نخواهند داشت.

پورقاز یادآور شد: ما نیاز مبرم به احداث پل بر روی رودخانه قره سو در ضلع جنوبی شهر داشتیم، زیرا ساکنین ناچار بودند برای گذر از رودخانه مسافت زیادی را بپیمایند. برای احداث پل روی رودخانه قره سو اعتبار چندانی در دست نبود. لذا شهردار محترم از یکسو و مردم خیر از سوی دیگر قسمتی از هزینه ها را تقبل کردند تا ما بتوانیم یکی از مشکلات قدیمی کشاورزان و دامپروران را حل و فصل کنیم. از سوی دیگر قطعی آب در فصل گرما باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان می شد که با اتمام پروژه ساخت آب انبار یک میلیون لیتری این مشکل برای همیشه برطرف خواهد گردید.

گزارش از: طاهر جانی

خبرنگار و عضو هیات تحریریه ترکمن نیوز در گلستان

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۱۱

۱۹ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

88332

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک