13991009000242 Test PhotoN 300x151 - نامگذاری 2021 به عنوان "سال حمایت از جوانان و تحکیم سلامت مردم" توسط رئیس جمهور ازبکستانترکمن نیوز: نامگذاری سال ۲۰۲۱ از سوی رئیس جمهور کشور ازبکستان به عنوان «حمایت از جوانان و تحکیم سلامت مردم» گامی بزرگ در جهت توسعه و پیشرفت این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف در پیام سالانه خود به پارلمان سال ۲۰۲۱ میلادی را به عنوان سال «حمایت از جوانان و تحکیم سلامت مردم» نام‌گذاری کرد.

رئیس جمهور ازبکستان در سخنرانی خود با اشاره به اینکه در سال ۲۰۲۱ میلادی سی‌امین سالگرد استقلال ازبکستان جشن گرفته می‌شود، تاکید کرد: امروز ضمن تعیین برنامه‌ها و دستورات برای سال آینده، برای توسعه ابعاد اولویت دار، تحکیم بیش از پیش دستاوردهای به دست آمده در سال‌های استقلال توجه خاص داریم.

میرضیایف خاطرنشان کرد: اگر امروز به کارهای تحکیم سلامتی مردم که در دوران پاندمی آغاز شده، ادامه ندهیم، اگر این مشکلات را حل و فصل نکنیم، فردا دیر خواهد شد. ما و مردم ما از این کم‌کاری‌ها در دوران پاندمی، به خصوص در روستاها، رنج زیادی بردیم.

رئیس جمهور ازبکستان ادامه داد: جوانان سالم و پویا در پیشرفت هر جامعه‌ای نقش مهمی ایفا می‌کنند. بدین دلیل جوانان دارای تحصیلات و مهارت روز در توسعه و افزایش کارآیی اصلاحات ما از نقش مهمی برخوردار هستند.

میرضیایف ازبکستان 300x188 - نامگذاری 2021 به عنوان "سال حمایت از جوانان و تحکیم سلامت مردم" توسط رئیس جمهور ازبکستان

میرضیایف اظهار داشت که برای شکل‌گیری پایه رنسانس جدید در کشور باید محیط و شرایط را برای آموزش افرادی چون خوارزمی، بیرونی، ابن سینا، الغ بیک، نوایی و بابوری ایجاد کنیم.

وی یادآوری کرد: در این زمینه ایجاد امکانات وسیع برای جوانان باید برای ما یک وظیفه اولویت دار باشد تا کودکان ما به یک نیروی واقعی که بتوانند آرمان‌های چندین قرنی مردم ما را برآورد کنند، تبدیل شوند.

میرضیایف تاکید کرد: اگر می‌توانیم دانش، تجربیات زندگی، دوراندیشی بزرگسالان را با اشتیاق، شجاعت و عزم جوانان متحد کنیم، آن وقت حتما به اهداف خود خواهیم رسید. اطمینان دارم که با چنین جوانان تحصیل کرده و دارای ظرفیت بزرگ برای سازندگی، ازبکستان جدید را بسازیم.

رئیس جمهور ازبکستان در پایان گفت: امروز برای تداوم اقدامات آغاز شده در ابعاد مهم و ارتقای آن به سطح بالاتر پیشنهاد می‌کنم سال ۲۰۲۱ در این کشور را به عنوان سال «حمایت از جوانان و تحکیم سلامت مردم» نام‌گذاری کنیم.

گفتنی است، سال ۲۰۲۰ میلادی در ازبکستان به عنوان سال «توسعه علم، معرفت و اقتصاد دیجیتال» نامگذاری شده است.

گردآوری و نشر: گروه بین الملل ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۰۳

۰۹ دی ۱۳۹۹

کد خبر :

87763

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک