امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    105691

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:37 | ۱۱ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

10 300x167 - نامگذاری سال 2022 در ازبکستان به عنوان سال «تامین منافع انسان و توسعه»ترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان در پیام تبریک سال نو میلادی به مردم کشور سال 2022 میلادی را به عنوان سال «تامین منافع انسان و توسعه» در این کشور نام‌گذاری کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» گفت: ما با قدردانی سال گذشته میلادی را پشت سر گذاشتیم. «سال حمایت از جوانان و تحکیم سلامتی مردم» آثار درخشانی در زندگی ما به جا گذاشته است.

وی افزود: باوجود پیامدهای پاندمی و بحران جهانی در کشور رشد اقتصادی بالایی به دست آمده است. کارخانجات، تکنوپارک‌ها و زیربناهای مدرن ایجاد شده است. ساختمان‌های مسکونی، کودکستان‌ها، مدارس و موسسات آموزش عالی، تاسیسات بهداشتی فرهنگی و ورزشی احداث می‌شوند. کارآفرینی بین زنان و جوانان با سرعت گسترش پیدا کرده است.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: هم اکنون شهرها و روستاها آباد می‌شوند. چهره غیر قابل تقلید ازبکستان جدید شکل می‌گیرد. اعتبار کشور در بین جامعه جهانی افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاحات ما یک فرایند برگشت ناپذیر پیدا کرده است. ما با هدف تعمیق آنان استراتژی توسعه ازبکستان جدید را تنظیم کردیم. اصل عمده آن  بر «برای عزت و شخصیت انسان» استوار است.

میرضیایف عنوان کرد: ما برای نامگذاری سال 2022 میلادی درخواست و پیشنهادات اقشار مختلف جامعه را بررسی کردیم. با توجه به این نظریات، سال 2022 میلادی را به عنوان سال «تامین منافع انسان و توسعه» نام‌گذاری کردیم.

وی ادامه داد: تامین حقوق و آزادی و منافع مشروع هر شهروند ازبک برای ما در اولویت قرار دارد. محلات، ساختار اصلی اجتماع ما، در این زمینه از اهمیت تعیین کننده‌ای برخوردار است. در حقیقت صلح و آسایش در محله، صلح و آسایش در تمام کشور است. محله شکوفا، کشور شکوفا را می‌سازد. بدین دلیل اقدام موثر در هر محله ملاک اصلی خواهد بود. تامین صلح و ثبات مهم‌ترین وظیفه ماست.

رئیس جمهور ازبکستان یادآوری کرد: در سال 2022 میلادی توسعه در زمینه‌های اقتصادی و کارآفرینی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، افزایش بیشتر درآمد مردم، توسعه حوزه‌های اجتماعی به خصوص زمینه‌های بهداشتی، علمی، آموزش و پرورش، حمایت از کهنه سربازان، زنان، جوانان، مراقبت از نیازمندان در مرکز توجه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: آبادانی کشور، ساخت منازل مسکونی مدرن در همه مناطق، به ویژه بخش‌های مسکونی «ازبکستان جدید» به عنوان یک وظیفه اولویت‌دار خواهد بود.

میرضیایف در پایان اظهار داشت: می‌خواهم به همه شما اطمینان دهم که ما همه نیروها و امکانات خود را برای رفاه بیشتر مردم بسیج ‌کنیم.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز