امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۴۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

رشید نافعی 300x191 - یادداشت رشید نافعی در پاسخ به یک نویسندهترکمن نیوز: فعال فرهنگی و سیاسی با ارسال نامه ای به بک نویسنده در خصوص اتفاقات اخیر و انتخابات اخیر واکنش نشان داد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛متن نامه رشید نافعی به شرح زیر است:

نامه ای بر دوست نویسنده ام
سلام علیکم و خسته نباشید
از این جهت که فکر میکنم جند روزی است خیلی در فشار های مکاتبه ای  و پیام نوری با عده ای ازکج روان  راه و مسیر  مردم پسند پر سنگلاخت هستی.
دوست عزیز  مباحثه با  افراد ی که منطق و معیارشان و شاخص حق و باطل را  در کلاف توجیهات و منافع خودشان پیچیده اند فرسوده کننده خواهد بود چون جنس و شیشه نگاه شما با آنها یکی نیست. چون  منافع آنها در مخالفت با تفکراتی چون تفکر شما و اصلاح طلبی و آزاد اندیشی و شایسته سالاری  و در تضعیف  این مولفه ها و آیتم هاست.
از این منظر به هزاران دروغ و توجیه واهی متوسل می‌شوند تا طوری وانمود کنند که حق در آستین آنهاست و سعی میکنند اگر به خاطر منافع شخصی دنبال مسأله ای و انتخایی و کاندیدایی و اخذ صلاحیتی در آینده رفتند، همیشه حق را در ظرف کاهی خودشان انبان پر میکنند و سنجه و شاخصه منطق و عدالت و برابری و حقوق شهروندی ودلسوزی به نظام وایستادن در برابراستکبار و بیگانگان را بهانه قوت خودشان و ضعف شما قرار خواهند داد.
چون قدرت رویارویی با منطق و گفتمان برآمده از دل و جایگاه مردمی شما ندارند به انواع لطایف الحیل سعی خواهند کرد شما را با انواع تقسیم بندی های من در آوردی از جمله٫ تندرو ، کندرو، ساختاری و غیر ساختاری٫ ضد فلان فلان…مارک بزنند و از این منظر و نگاه آنها باهر وزن سیاسی، تفکر و نیت پاک به خلق و نظام  و … خلاف هستید و باطل.
چون آنها تنها به منافع چند روزه خودشان فکر میکنند و متاسفانه قالبهای فکریشان خیلی شکل بد قواره ای یافته است که یارای هیچ گونه مباحثه منطقی را برنخواهند تافت و اگر کم اوردند به پریشان گویی و ژاژخایی رو خواهند آورد و به قول یک ضرب المثل بودایی “وقتی به آدم ساده لوح ماه را نشان میدهی به  جای نگریستن به ماه به انگشت مینگرد” مصداق پیدا خواهد کرد و بس.
حال خود دانی به مباحثه و چالش فکری با آنها بپردازی یا نه؟! سخت از این جهت میگویم شاید اختیار حرکات و سکنات رفتاری خودشان را نداشته باشند و شاید قبلا به خاطر طمع و  قدرت طلبی در باتلاق زندگی ماموریتی شأن گیر کرده باشند.!
دوست نویسنده ام! وقتی دیدیم دلت بیقرار توجیه گری های معطوف به منافع شخصی افرادی شده که به هر بهانه‌ای رخت عوض کرده و بر اساس شرایط و اقتضای دل نا ارامشان گوی سبقت توجیه گری میاندازند٫ زحمت میکشید و مطلب می‌نویسید و سعی در به توجه دادن به گذشته و عمر بر باد رفته آنها دارید.
دوست عزیز نویسنده ام آنگونه افراد بهتر از من و شما میدانند کدام مسیر مال مردم است و کدام مسیر سه راهی منافع آنی آنهاست؟!
کدام تابلو جراغ قرمز منافعشان و کدام تابلو چراغ سبز مسیر نشان به قدرت حمایتگری آنهاست؟!
آقای نویسنده صادق و مردمی! اینها خیلی خوب میدانند افراد نویسنده ای مثل جنابعالی در دل مردم جای دارید. ولی متاسفانه از طرف دیگر به تجربه میدانند که آن قدرتی که به آویزان آن به قدرتی برسند و دنبال کسب رضایت خاطر مبارک آنها هستند.
علم دارند به این که نفعشان در این راستا ضدیت و مخالفت با افرادی نویسنده مثل جنابعالی است تا بلکه از این طریق پالسی داده باشند و توهم قبولی در پیشگاه قادران  آینده ساز زمان موعود شأن داشته باشند.
نویسنده بزرگوار! به شما حق میدهم اگر در قبال آن گونه افراد عصبی شوی و بی قراری کنید. چون این عصبیت و ناراحتی جنابعالی هزاران مرتبه قشنگ تر از خنده خشک و عبوسانه و صوری مخالفانت است ولی باز سعی نمایید خودت را خسته آن گونه آدمها نکنید.
تخم افکارت را همچنان به زمین حاصلخیز مردم و افکارعمومی بریزید که شاید دیر ولی بالاخره حاصل خواهد داد.
زمین مقابلان شما  لم یزرع و تک محصولی و تک بعدی محصول حیاط چهار دیواری خانه شخصیشان است.
مگر به تجربه درنیافته آید که امر سیاست در نظر آنها  پروژه ای است که سقفش به دیوار کسب قدرت و تایید صلاحیت برای هر انتخابات با مدت زمانی هر چهار ساله است ولی شما که امر سیاست را به عنوان پروسه ای نگاه میکنید که در امتداد و درازای رضایتمندی و صلاحیت از دیدگاه دموکراتیک مردم طلبانه نگاه میکنید و اگر هم نیاز به کسب ونیل به قدرتی احساس نمودید با این هویت و غلظت غنی شده به جایگاه مردمی تان میخواهید برسید ونه به هر وسیله ای و مبادی و جناح قدرتی.
مگر یادت نیست در سالهای نه چندان دور وقتی ستاد یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری  را به خاطر اینکه طی عزیمت و نشستی که در تهران با ایشان بر قرار شد و ایشان در حضور یکی از روحانیون محترم و متنفذ تورکمنها  قول و تعهد به انتصاب یک نفر از اهل سنت به عنوان وزیر  و چند اداره کل برای دوستانتان در منطقه ات را ٫ داده بودند و به همراه جمعی از دوستانتان در چهارراه چه کنم شهرستان محل زندگی تان ستادی بر پا کرده بودید و  هزینه اجاره دفتر را از خود بچه ها جمع آوری کردید.
همان زمان در دوطرفه ستاد کاندیدای شما عده ای از دوستان دیگر همان شهرستان یکی ستاد قالیباف و آن طرف تر دیگر ستاد ولایتی را اداره میکردند و هزینه های کلانی برای توزیع بروشور و سی دی  میکردند ولی شما در مخارج اولیه ستادتان مانده بودید و از طریق کمکهای مردمی ستاد انتخاباتی را میچرخاندید.
چه شد! الان بعد از این همه سال میبینی هر کدام از آن دونفر مسوولین غیر از ستاد شما به نوبت تایید صلاحیت گرفتند و  هر دو به نوبت نماینده مجلس در همان شهرستان شدند.!
دوست عزیز همچنان که به زبان تورکمنی دعای قشنگی کرده بودی .این دعاها را نیز اضافه کنید خداوند هیچ دلی را به کمبودهاو عقده های روانی و شخصی و ناآرامی متاثر از منفعت شخصی گرفتار نسازد . و اگر قرار شود دلی  نیز به ناآرامی و طوفان گرفتار شود٫ دعا کنید از جنس عشق به مردم ٫ دانایی و خرد باشد.
دعا کنید خداوند لذات پست را به بندگان حقیرش عطا کند
دعا کنید در میان حیوانات هم هیچ وقت  شتر  یدک خر نشود.
خرد یارتان
رشید نافعی

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز