امروز : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    40004

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:26 | ۲۱ آبان ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

n83096876 72654337 300x206 - نامه نگاری بین ادارات گنبد از اول آذر الکترونیکی می شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به راه اندازی شبکه الکترونیکی دولت برای ارسال نامه های بین اداری، از حذف نامه نگاری سنتی از اول آذر امسال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه در جلسه بررسی سیستم نرم افزاری شبکه دولت دراین شهرستان گفت: با استقرار این سیستم که فعلا 52 اداره و نهاد معادل 90 درصد ادارات به آن متصل شده اند، نظام نامه نگاری دستی حذف می شود.
وی افزود: شبکه دولت یک شبکه الکترونیکی ایمن داخلی بین ادارات و نهادها است که با هدف صرفه جویی و حذف هزینه های پستی و کاغذ و نیز صرفه جویی در وقت، راه اندازی شده است.
کریمی اضافه کرد: برای استفاده کامل ادارات و نهادهای گنبدکاووس از این شبکه ارتباطی دوره های آموزشی برای کارشناسان و مدیران برگزار می شود و ادارات و نهادهایی که هنوز به این سیتسم متصل نشده اند، فقط تا اول آذر فرصت دارند.
وی تصریح کرد: پس از پایان مهلت اعلام شده هیچ نامه ای به صورت سنتی و دستی برای ادارات و نهادها در گنبدکاووس نه ارسال و نه دریافت می شود و اگر اداره ای به این سیستم متصل نشده باشند، فقط مدیر اداره موظف است نامه های اداری را شخصا تحویل داده و یا تحویل بگیرد.
فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین از آمادگی این شهرستان برای اجرای آزمایشی سامانه احراز هویت در سیستم شبکه دولت خبر داد و گفت: با اجرای این سامانه، ادارات و نهادها اجازه دریافت کپی کارت ملی یا شناسانه از متقاضیان ندارند.
کریمی با تاکید برضرورت اتصال همه ادارات و نهادها به شکبه دولت در نامه نگاری های بین اداری، افزود: استفاده از این شبکه رویکرد دولت و نظام است و ادارات و نهادها موظف به تبعیت از این رویکرد با توجه به مزایای آن هستند.
به گزارش ایرنا، مدیر فناوری اطلاعات شبکه دولت در استانداری گلستان نیز دراین جلسه با اشاره به اهمیت و مزایای اجرای این شبکه گفت: این شبکه بستر امن ارتباطی بین ادارات و نهادهای دولتی است که ابتدا در سطح وزارتخانه ها و سازمان ها، سپس در بین استانی و اکنون در درون استان ها درحال اجرا است.
فاطمه کاویانی افزود: ابتدایی ترین کاربرد این شبکه حذف هزینه های پستی و کاغذ در بین ادارات و نهادها است که هرساله هزینه های زیادی را بر سیستم دولتی تحمیل می کند.
وی با بیان اینکه درحال حاضر شرایط اتصال به شبکه دولت در 500 نقطه از گلستان فراهم شده است، اضافه کرد: استفاده از این شبکه مستلزم اتصال همه نقاط استان و عزم جدی همه ادارات و نهادها می باشد.
کاویانی گفت: در راستای تفاهم نامه ای که بین استانداری با شرکت مخابرات منعقد شده این شرکت مستلزم به ایجاد زیرساخت های لازم برای اتصال ادارات و نهادها و در ادامه نیز اتصال دهیاری ها و تشکل های مردم نهاد به این شبکه است.
وی تصریح کرد: با کاربردی شدن شبکه دولت در ادارات و نهادها، فعالیت برخی سامانه ها از طریق این شبکه انجام می شود که سامانه احراز هویت و حذف دریافت کپی کارت ملی یا شناسنامه در ادارات از جمله این سامانه ها است که فعلا در چهار استان از جمله گلستان درحال اجرا می باشد.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز