به دوست 300x201 1 300x201 - نامه ای به یک دوست اصلاح طلبتورکمن نیوز: سلام دوست گرامی امیدوارم به زندگی خودتان دلگرم باشید و در کنار دوستان و خانواده خودتان احساس آرامش و سرزندگی داشته باشید.

شاعر تورکمن بایلی شاهیرمی گوید دردلئ لرینگ یانیندان دردینئ پایلاشمان اوته سینگ گلماز(دلت نمیاد وقتی دردمندی ببینی از کنارش بی تفاوت رد شوی).

به این خاطر خواستم خسته نباشیدی بهت گفته باشم و بگویم که اشکال ندارد همفکرانت با شما نامهربانی کنند به قول کریم غوربان نپس بو بئر دورموش موندا کان زات بولئب دور یانداق گوللاب باگول لر-ام سولئیب دور.
دوست بزرگوار شاید باورش سخت است ولی درست مثل همان چیزی که برای شما توسط نمایندگان مجلس اتفاق افتاد به نوعی دیگر برای ما نیزاتفاق افتاد .

برای اینکه با دردت همذات پنداری و هم میخانگی شده باشد مطلب را ارحاع میدهم به حمایتی که نگارنده این سطور از به کرسی نشاندن یک مدیر کل داشته است که اتفاقا هم فکر و هم تشکیلات و به نوعی دوست هم دیگر بودیم.

این مدیرکل به کمک ما وعده ای از دوستان دیگر که تقریبا مجموعه ای دوارده نفری را تشکیل میدادیم به کسوت مدیر کلی آراسته شد.

مدیر کل مذکور طی یکماه صدارتشان مثل گرگی که به گله گوسفندان زده باشد و یعد از پراکندن آنها یکی یکی سروقت به حسابشان برسد، تمام آن دوازده نفر دوستانش را به نحوی از اداره کل بیرون کرد و اگر کسی نیز هنوز باورش نمیشد و در مقابلش مقاومت میکرد بدنش را به صابون تخلفات اداری میمالید.اتفاقا درست همزمان با این ایام محرم و طرف هم روحانی بود، برایش پیام دادم و جمله ای از امام حسین را برایشان یاد آوری کردم و گفتم اگر دین هم ندارید لا اقل ازاده مرد باشید.
دوست عزیز زندگی هرکس به قیمتی که خودش تعیین میکند خریدار پیدا میکند.اکنون نظری به نمایندگان فعلی مجلس استان بیاندازید از این جهت چه ره توشه ای را برای آینده زندگی خودشان به ارمغان آورده اند و در این زمینه بهترین گواه قضاوت را مردمان شاید داناتر از همه ما در انتخابی دیگر نشان خواهند داد و صبری و مجالی دیگر می طلبد.
دوست عزیز میدانم و مطمئنم دنبال کسی میگردید که پایه و نیت و فکرش و معیارش عدالتخواهی و دوری از تعصبات خشک و خالی و احترام به فرهگنها و معتقد به دموکراسی و آزاد اندیشی و شفاف سازی و احترام به حقوق دیگران و باشد.پس این راهت را ادامه بدهید که به قول مختومقلی فراغی ایل اولوس دور دوستئ یارئ یکانینگ ( بدان که مردمانی بزرگ و فهیم به عنوان دوست در کنارت هستند).
مانا باشید و عزت زیاد

✍️ رشید نافعی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Besya
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۰۰

۱۶ شهریور ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک