امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

1673184 300x183 - ناممکن‌ترین دورهم نشینی سال!!ترکمن نیوز: طولانی شدن پروسه بیانیه رسمی محمد جواد نظری مهر نماینده سابق مجلس از حوزه غرب گلستان، عقیده اکثر فعالان سیاسی را به این احتمال سوق داده است که ورود وی به جریان مرحله دوم انتخابات آن حوزه، پیش از آنکه استارت رسمی بخورد، به پایان رسیده است.

چندی پیش شائبه دورهم نشینی دکتر محمد قلی ایری نماینده دوره هفتم مجلس با محمد جواد نظری می‌رفت تا به سرخط اخبار گروه‌ها و کانال‌های غرب گلستان تبدیل شود، اما این امکان از چند جهت نمی‌تواند شکل عملی بخود بگیرد.

اول آنکه: دکتر ایری عضو اصلی اجماع انتخابات دوره دهم مجلس و یکی از سخنرانان محافل خانگی بارها و بارها در بیاناتش مخالفتش را با نظری مهر ابراز داشته و بی‌پرده در اینباره صحبت کرده است.
شاید یکی از مهمترین دلایل این مسئله به انتخابات دوره هشتم مجلس برمی‌گردد. زمانی که دکتر ایری هنوز نماینده مجلس بود، ولی نظری مهر که از حمایت منوچهر متکی بعنوان سکاندار وقت وزارت امور خارجه سود می‌برد، گوی سبقت را از وی ربود.

از سوی دیگر گفته می‌شود نیروهای نظری مهر که سابقا آرایش منظم تیمی داشتند به دلیل عدم تایید این نماینده سابق در رقابت‌های دوره اخیر، عملا عرصه را به نفع نیروهای عبدالجلال ایری خالی کرده‌اند. بدین جهت نه دکتر ایری و نه نظری مهر در مسیر حمایت از یک کاندیدا با یکدیگر به تفاهم نخواهند رسید.

شنیده شده است که اخیرا نظری مهر نشستی را با آبادی در بندرترکمن خانه ساتقلی ترتیب داده است و در حالیکه میزبان نشست مهیای اعلام پیوستن رسمی نظری به تیم آبادی بود، جلسه فوق از سوی مردم و بویژه لیدرهای سابق نظری مهر با استقبال مواجه نشده است!!

یکی از فعالان در این باره می‌گوید: طرح ائتلاف آبادی با نظری مهر به این دلیل با شکست مواجه شد که بسیاری از لیدرها از قبل به تیم عبدالجلال ایری پیوسته‌اند و بنابراین نظری مهر اهرمی برای وجود مانور در بندرترکمن ندارد. مضافا اینکه دست وی در کردکوی و والاغوز هم کاملا خالی است و به تنهایی نمی‌تواند کاری برای آبادی انجام دهد.

ولی پور که اجماع مخفی دوره دهم را رهبری می‌کرد با همه تلاشش نتوانست کاری از پیش ببرد و به عقیده فعالان، وی سیاست سکوت اختیار خواهد نمود. با این همه تعدادی از نزدیکترین دوستان او را می‌توان در اردوی جلال ایری دید. همه این دلایل باعث شده است تا وزنه ائتلاف عبدالجلال ایری بسوی پیروزی سنگین‌تر جلوه کند.

✍️ شهروند خبرنگار

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز