اجتماعی – ایتنانیوز- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان، خشونت را ریشه بسیاری از جرائم دانست و گفت: اگر افراد جامعه خشم خود را کنترل کنند بسیاری از جرم‌ها مانند ضرب و جرح ، توهین و تخریب اموال که بیشترین پرونده های کیفری استان است، کاهش می‌یابد.

Khashm 20m 300x169 - ناتوانی در کنترل خشم علت بیشتر پرونده‌های ورودی به محاکم گلستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،   به نقل از ایرنا، حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی روز پنجشنبه در نشست روسای دادگستری ها و دادستان های استان با ائمه جمعه اظهار کرد: در جرائم حقوقی هم مطالبه طلب و مطالبه وجه چک بیشترین پرونده را تشکیل می دهد که نشان از کمرنگ شدن قبح خوردن مال مردم دارد.
وی تاکید کرد: گلستان رتبه ۱۳ سرقت مستوجب تعزیر و رتبه دوم تهدید، تخریب، توهین به افراد،ضرب و جرح و کلاهبرداری را دارد که کاهش این آسیب ها نیازمند چاره اندیشی است.
قاسمی وناجمی افزود: در آسیب طلاق گلستان رتبه ۱۷ کشور را دارد و در این بخش هم برای کاهش آمارهای طلاق نیازمند کمک ائمه جمعه هستیم.

**استفاده از مجازات های جایگزین حبس
حجت الاسلام سید مصطفی حقی دادستان مرکز استان گلستان نیز گفت: حکم زندان در اصل مجازات خانواده زندانیان است و به همین علت به دنبال استفاده بیشتر از مجازات های جایگزین حبس هستیم.
وی به تهاجم فرهنگی دشمن نیز اشاره کرد و افزود: کانالهای تلگرامی و شبکه های اجتماعی تزلزل در بنیان خانواده ایجاد کرده و خانواده ها باید دراین بخش آگاهانه عمل کنند.
دادستان عمومی مرکز استان گلستان به سرقت و مطالبات مردمی در پرونده ها نیز اشاره کرد و گفت: در کوچکترین برخوردها افراد به هم توهین می کنند و محاسن و نیکی ها کمتر رعایت می شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۴

۲۰ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

4861

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک