امروز : سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

1 300x135 - میزبانی گنبدکاووس از همایش علمی و بین المللی «عبدالقاهر جرجانی»ترکمن نیوز:  رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با قدردانی از برگزاری همایش علمی و بین المللی عبدالقاهر جرجانی در گلستان، گفت: این شورا آمادگی لازم برای میزبانی بخشی از همایش علمی و بین المللی «عبدالقاهر جرجانی» را دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رسول پایدار در جلسه علنی شورای شهر گنبدکاووس اظهار کرد: منطقه جرجان زمین مشاهیر بزرگ علمی و فرهنگی دارد که باید نسبت به معرفی آن اقدام شود.

وی افزود: برگزاری بخشی از همایش بین المللی «عبدالقاهر جرجانی» در گنبدکاووس فرصت خوبی برای معرفی این ادیب و دانشمند بزرگ و پدر علم بلاغت اسلامی و همچنین دیگر مشاهیر جرجان زمین است.

پایدار ادامه داد: پیشنهاد ساخت سردیس یا تندیس عبدالقاهر جرجانی توسط شورای این شهر و برگزاری مراسم افتتاح آن در ایام برگزاری همایش بین‌المللی این ادیب جرجان زمین را به متولیان برگزاری آن (دانشگاه گلستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان) خواهد داد.

وی افزود: یکی از معابر یا میدان‌های این شهر بنام این ادیب و دانشمند فرهیخته جرجان زمین نامگذاری خواهد شد.

2 1 300x135 - میزبانی گنبدکاووس از همایش علمی و بین المللی «عبدالقاهر جرجانی»

پایدار گفت: همچنین پیشنهاد نامگذاری دانشکده علوم انسانی دانشگاه گنبدکاووس و یا یکی از دانشکده‌های سایر مراکز آموزش عالی این شهرستان به نام «عبدالقاهر جرجانی» داده خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس بیان کرد: شورای شهر پیگیری‌های لازم را برای ثبت جهانی نام «عنصرالمعالی کیکاووس بن وشمگیر» از پادشاهان آل‌زیار در جرجان زمین و صاحب کتاب «قابوس‌نامه» و دستور دهنده ساخت گنبدقابوس بلندترین گنبد آجری جهان در سازمان فرهنگی، آموزشی و علمی سازمان ملل (یونسکو) انجام خواهد داد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز