میرضیایف.jpg ازبکستان 300x173 - میرضیایف: مهربانی و بشردوستی ایدئولوژی اصلی ازبکستان جدید استترکمن نیوز:‌  رئیس جمهور ازبکستان گفت: مهربانی و بشردوستی ایدئولوژی اصلی ازبکستان جدید خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» در نشست ویدئویی با موضوع فعالیت‌های روشنگرانه و داوطلبانه در تقویت همکاری‌های متقابل سازمان‌های دولتی و اجتماعی گفت: مهربانی و بشردوستی ایدئولوژی اصلی ازبکستان جدید خواهد بود.

میرضیایف اظهار داشت: برخی افراد هنوز ماهیت ایده ملی را به خوبی درک نکرده‌اند و ضمن برخورد سطحی آن را با ایدئولوژی قدیمی یکسان می‌شمارند.

رئیس جمهور ازبکستان ادامه داد: در کنار اقتصاد، معنویت نیز به عنوان رکن اصلی در زندگی و فعالیت مردم نقش ایفا می‌کند. اگر بخواهیم ازبکستان جدید را بسازیم، باید به این دو ستون محکم تکیه کنیم. اقتصادی مبتنی بر اقتصاد بازار و معنویت قوی مبنی بر میراث غنی معنوی نیاکانمان و ارزش‌های ملی، دو ستون محکم ما خواهد بود.

میرضیایف خاطرنشان کرد: مهربانی و بشردوستی ایدئولوژی اصلی ازبکستان جدید خواهد بود. وقتی در مورد ایدئولوژی صحبت می‌کنیم، توسعه دانش، ارزش‌های ملی و عموم بشریت را در نظر داریم.

رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد: بی‌تفاوتی و بی‌اعتنایی بزرگ ترین تهدید است. حضور کم رنگ افراد با تجربه و بزرگسال در پرورش نسل جوان مانعی در کاهش مشکلات اجتماعی موجود است. نظارت اجتماعی نیز چندان مطلوب نیست.

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد که معادل ۸ میلیون و ۵۳۱ هزار دلار برای توسعه فعالیت‌هایی معنوی و روشنگرانه در مناطق، یک میلیون و ۸۹۶ هزار دلار برای حمایت از فعالیت اتحادیه نویسندگان، ۹۴۸ هزار دلار برای سازماندهی موثر اقدامات معنوی و روشنگرانه در سراسر کشور هدایت خواهد شد.

شایان ذکر است، رئیس جمهور ازبکستان پیشنهاد تاسیس موسسه مطالعات اجتماعی- معنوی را نیز ارائه کرد.

علاوه بر این، بر عهده مسئولان وظیفه تنظیم نظریه توسعه علوم تاریخی در ازبکستان تا سال ۲۰۳۰ میلادی گذاشته شد.

رئیس جمهور ازبکستان همچنین دستور تحکیم مقام زبان ازبکی به عنوان زبان دولتی و استفاده از فناوری‌های روز در آموزش را صادر کرد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۰

۰۱ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

88967

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک