امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

بین المللی «ترک ساو» 300x151 - میرضیایف جایزه بین المللی «ترک ساو» را دریافت کردتورکمن نیوز رئیس جمهور ازبکستان موفق به دریافت جایزه بین المللی بنیاد نویسندگان، هنرمندان و روشنفکران دنیای ترک شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف به دلیل «سهم ارزنده  در احیای دنیای ترک» موفق به دریافت جایزه بین المللی بنیاد نویسندگان، روشنفکران و هنرمندان دنیای ترک شد.

هیأت کمیسیون «ترک ساو» فعالیت سیاستمداران، اقتصاددانان، نمایندگان علم و هنر در ترکیه و خارج از کشور را در سال 2019 میلادی مورد بررسی قرار داد.

داوران باتفاق آراء تصمیم گرفتند جایزه برای «خدمات ارزنده ای و سهم عملی مهم در تحکیم قابل ملاحظه ای روابط سیاسی و اقتصادی کشور خود با دنیای خارجی، ترکیه و با کشورهای آسیای مرکزی و همچنین گسترش قابل ملاحظه ای همکاری های متقابل در شورای همکاری های کشورهای ترک زبان، ابتکارات جدید در این سازمان از جمله اعلام شهر خیوه به عنوان «پایتخت فرهنگی دنیای ترک در سال 2020 میلادی»را به «شوکت میرضیایف» اعطا کنند.

مراسم اعطای جوایز در ماه می سال 2020 میلادی در شهر آنکارا برگزار می شود. در این مراسم نمایندگان پارلمان، دولت، جامعه، محافل بازرگانی و شخصیت های هنری ترکیه شرکت می کنند.

سازمان غیردولتی «ترک ساو» از سال 1996 میلادی فعالیت می کند. شاعر «یحیی انگین» رئیس شورای مدیریت این سازمان است. هدف از این جایزه جلب توجه جامعه به دست آوردهای شخصیت های دنیایی ترک و ابراز احترام نسبت به سهم آنها در تحکیم و توسعه دنیایی ترک است.

پیشتر این جایزه به «سلیمان دمیرل» رئیس جمهور ترکیه، «حیدر علی یف» رئیس جمهور آذربایجان، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان، «دویسن قاسین اف» دبیر کل «ترک سای» و همچنین نمایندگان پارلمان، کارآفرینان، شخصیت های هنری فعال از کشورهای دنیایی ترک اعطا شده است.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع: فارس در تاشکند

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز