امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

b 0 0 0 10 images 60845 300x204 - مومنین در تعقل و عمل به آیات الهی استوار باشندتورکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: کلام خدا و پیامبر(ص) مقدس و هدایت گرند. مومنین به قرآن و سنن پیامبر(ص) اهمیت داده و عمل به آن را تکلیف خود دانسته و غافل نشوند، زیرا که آیات الهی راهبردی و برای تمامی شئونات زندگی انسانها است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از نماز عبادی جمعه 19 مهرماه اظهار داشت: اهل ایمان در نام گذاری فرزندان خود سعی کنند از اسماء الحسنی، تبرکات و اسماء پیامبر (ص) انتخاب کنند. در سایر موضوعات اخلاقی، اجتماعی ، اقتصادی و …چارچوب های معین اسلامی را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام در تلاش اند پوشش مومنین را به شیوه های مختلف در بین جوانان ما تنگ تر، کوتاه و چسبیده تر کرده و حجاب اسلامی را کمرنگ کنند. در آیات قرآن و احادیث متعدد از پیامبر (ص) بر رعایت و حفظ حجاب اسلامی برای زنان و حتی مردان تاکید شده است. زن و مرد مومن باید لباسی را انتخاب کنند که برازنده شخصیت اسلامی شان باشد.

 امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس افزود: امروزه شلوارهای لی تیکه و پاره شده بین پسران و دختران جوان مد شده، شلوارهایی که گفته شده، زمانی کارگران زحمتکش شرکت خارجی از کیسه های کالا که خیلی بادوام بوده برای خود از آن شلوار می دوختند.

آخوند عبدالکریم جاور گفت: اکنون اسلام ستیزان با بهره گیری از ارتباطات و دنیای مجازی راه های گمراهی را بین ما ترویج می کنند. جدیدترین مدل های لباس را به ما معرفی می کنند و بعضی ها برای پوشیدن آن از همدیگر سبقت می گیرند و حاضرند چند صد هزار تومان نیز هزینه کنند تا اولین کسی باشند که آن مدل را به تن کرده.

وی اضافه کرد: حال در مقابل؛ آنان هیچگاه لباس ما مسلمین و یا ما ترکمن ها را ترویج و تقلید می کنند؟ پس بیایید خودمان ارزش لباس های زنانه و مردانه سنتی ترکمن را بدانیم، این نوع پوشش را بین مردم ترویج کنیم. ما در بسیاری از موارد نیازی به تقلید از خارجی ها نداریم.

آخوند جاور تصریح کرد: دین اسلام در همه مسائل، حوزه ها و جوانب به روز است. ارکان، عناصر و اصول زندگی سعادتمند را بطور شفاف برای ما مومنین بیان داشته.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: شیرین ترین چیزها را به عسل تشبیه می کنند، حال اگر طبیعی ترین عسل دنیا به سم آلوده شود چه پیش خواهد آمد. اگر همه ی چیزهای دنیا مثل عسل شیرین باشند ولی به حرام آلوده شوند آن چیزها برای انسان و انسانیت سم است.

وی افزود: خداوند قمار بازان و مشروب خواران را در ردیف بت پرستان قرار داده و به انسان ها سفارش کرده که از این اعمال اجتناب کنند زیرا که نتیجه ای جز از دست دادن اموال و وجهه ی شما در پی ندارد.

آخوند عبدالکریم جاور  در پایان گفت: از آیات الهی، سنت پیامبر و اعتقادات خودمان غافل نشویم.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز