امروز : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    14503

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    20:34 | ۰۵ فروردین ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Molana Gorgij 6F 300x300 - مولانا توکلی :تغییرات فصول و دگرگونی طبیعت جلوه قدرت خداوند استاجتماعی-ترکمن‌نیوز- امام جمعه اهل سنت تایباد در سخنرانی خود در نخستین نماز جمعه اهل سنت این شهر در سال جدید تاکید کرد انسان در فصل بهار باید از دگرگونی طبیعت درس بگیرد .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از اساس نیوز، مولانا توکلی در نماز جمعه روز سوم فروردین ماه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید، افزود: اولین جمعه سال ۹۷ هجری شمسی است و در اولین روزهای بهار طبیعت، که از نشانه های بزرگ قدرت پرودگار در زمین است، قرار داریم. باید از این تغییرات و حالات زمین درس و عبرت بگیریم و ایمان مان را نسبت به خدای تعالی افزایش دهیم. در این عالم یگ دگرگون دهنده ای وجود دارد که قدرت دارد هر تغییری را در زمان خود، انجام دهد و حقیقت قدرت خداوند را باید درک کنیم. خدای تبارک و تعالی می فرماید: خدای شما خدای یگانه است و هیچ معبودی جز او نیست و او نسبت به شما مهربان است.

ایشان با اشاره تغییرات فصل ها و دگرگونی زمین افزودند: این نظم دقیق بدون یک حاکم یا راننده یا نگهبانی امکان ندارد وجود داشته باشد. منکران خداوند این نظم را به طبیعت نسبت می دهند، این نیرویی که منکران به طبیعت نسبت می دهند، همان خداوند است. این تحولاتی که در زمین و آسمان پیدا می شود، همه حساب شده و بر اساس یک تفکر بزرگ است. ذات پاک خداوندی، هرچه طراحی کرده است، با حساب و کتاب طراحی کرد و هیچ رویدادی بدون اذن او روی نمی دهند.

خدای تبارک و تعالی خود می فرماید: از نشانه های قدرت خداوند، نشان دادن رعد و برق در آسمان است. این رویداد هم هولناک و ترس آور است که مبادا گزندی از آن به ما برسد، و هم انگیزه بخش است برای بارش باران بر زمینی که مدت هاست مرده است، تا زمین آبستن شود و دوباره حیات در فصل بهار جاری می شود.

استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد افزودند: همانا در این باران و زنده شدن زمین پس از مرگ زمستانی، نشانه است برای قومی که عقل دارند و از این زندگانی پس از مرگ پند می گیرند. از جمله نشانه های قدرت خداوند این است که بادها را می فرستد مژده دهند شما را به باران لطف الهی و وظیفه ما هم این است که مدام طلب کنیم فضل پروردگار و شکر گزار باشیم.

ایشان در بیان نشانه های قدرت خداوند افزودند: این بادها ماموریت دارند تا ابرها را جمع کنند و در آسمان پهن کنند، آن گونه که خداوند بخواهد و ابرها را متراکم می کنند و ما می بینیم که باران از دل آنها خارج می شود و وقتی باران آمد، خوشحالی بر ما مستولی می شود. چقدر سال گذشته نا امیدی بر چهره شهرستان نشسته بود، اما دیدیم خداوند چگونه با باران رحمت خود، ما را خوشنود می کند.

مولانا توکلی با قرائت آیاتی از قران کریم افزودند: ما که ادعای مسلمانی داریم به نشانه های رحمت خدا باید بنگریم که چگونه زمین را پس از مردن آن زنده کرد. این حیات زمین دلیل دارد و آن ایمان آوردن به زندگانی پس از مرگ است. این نشانه ای برای آمدن قیامت و زنده شدن مردگان پس مرگ است. خداوند به همین مسئله اشاره می کند و می فرماید: همان خدایی که زمین مرده را زنده می کند، توانایی دارد تا شما را پس از مرگ زنده کند. او خالق مقتدر و توانایی است که قدرتش فوق همه قدرت هاست. یک فرمان از جانب او کافی است تا تمام مردگان عالم از اول تا آخر دنیا را زنده کند. این تغییرات را جدی بگیرید و پند بگیرید. در همه اینها نشانه است که او ذاتی یکتاست و قادر است هر کاری که اراده کند، انجام دهد.

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد با اشاره به شعار سال توسط مقام معظم رهبری افزودند: برای رونق پیدا کردن اشتغال و اقتصاد، باید کالای ملی خود را بخریم. باید اراده کنیم و قصد کنیم که کالای خارجی نخریم. چرا آنها بر روی کالای ملی خود متعصبند ولی ما نیستیم. تولید کننده هم باید کیفیت را ارتقا بخشد. هرچی می خواهیم بخریم، باید از محصولات ایرانی باشد. باید حمایت کنیم تا اقتصاد کشورمان قدرت پیدا کند. رونق بخشیدن به اقتصاد کشور و رفع بیکاری جز با حمایت از کالای ایرانی میسر نمی شود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز