امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه گنبد کاووس

موسسات خیریه برای جمع آوری فطریه در گنبدکاووس مجوز بگیرند

G F 21Kh 1 300x175 - موسسات خیریه برای جمع آوری فطریه در گنبدکاووس مجوز بگیرندگنبدکاووس-ترکمن نیوز- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه گنبد کاووس از موسسات و سمن های خیریه درخواست کرد تا برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید شعید فطر از دبیرخانه شورای زکات واقع در کمیته امداد شهرستان مجوز بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از فرمانداری گنبدکاووس، فرهاد شیبک درجلسه هماهنگی برگزاری نماز عید فطر و جمع آوری زکات فطریه این شهرستان با اشاره به بخشنامه معاونت اجتماعی وزارت کشور درخصوص جمع آوری زکات فطریه، گفت: براین اساس، در روز عید فطر از فعالیت موسسات و سمن های خیریه بدون مجوز جلوگیری می شود.
وی افزود: هم اکنون 74 موسسه خیریه و سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف آموزشی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در شهرستان گنبدکاووس ثبت شده اند که بخشی از آنها در زمینه جمع آوری کمک های مردمی برای امورات خیریه و عام المنفعه فعالیت دارند.
شیبک با ابراز گله مندی از فعالیت برخی موسسات و سمن های خیریه بدون مجور یا دارای مجوز فعالیت در دیگر شهرهای استان گلستان که در گنبدکاووس اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند، اضافه کرد: ساماندهی و نظارت بر فعالیت این موسسات ضروری است.
وی تصریح کرد: برخی موسسات و سمن های بدون مجوز از اعتماد مردم سوء استفاده کرده و اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می کنند که مردم بایستی مراقب باشند و درصورت مشاهده، مراتب را به انتظامی گزارش نمایند.

G F 21Kh 2 300x179 - موسسات خیریه برای جمع آوری فطریه در گنبدکاووس مجوز بگیرند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر برلزوم همکاری ادارات و نهادهای خدماتی برای برگزاری باشکوه نماز عید فطر در مصلی نمازجمعه امام جعفر صادق (ع) و عیدگاه اهل سنت این شهرستان و نیز راهور برای کنترل ترافیک و اجرای برخی محدودیت های ترافیکی در روز عید فطر تاکید کرد.
شیبک گفت: هم اکنون علاوه بر دو مصلی نمازجمعه شیعه و اهل سنت درشهر گنبدکاووس تعداد 14 عیدگاه متعلق به اهل سنت در مناطق روستایی این شهرستان وجود دارد که نماز عید فطر و عید قربان در آن اقامه می شود
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی امام جمعه گنبدکاووس نیز در این جلسه ضمن تاکید برضرورت رعایت موازین شرعی در جمع آوری زکات فطریه و مصارف آن، خواستار جلوگیری از فعالیت موسسات و سمن های خیریه بدون مجوز که اعتماد عمومی را خدشه دار می کنند، شد.
همچنین دراین جلسه که در دفتر امام جمعه گنبدکاووس برگزار شد، پس از بیان نقطه نظرهای اعضای شرکت کننده درجلسه مقرر شد، برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید فطر امسال فقط صندوق هایی که مهر و برچسب دبیرخانه شورای زکات کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) این شهرستان را داشته باشند، اقدام به جمع آوری فطریه نمایند

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز