امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

چی ستاد جوانان حوزه ورزش 300x200 - موانع و عوامل بازدارنده حوزه ورزشی باید بررسی و رفع شودبندرترکمنتورکمن نیوز:  فرماندار ترکمن ضمن اشاره به آمار و ارقام ورزشکاران شهرستان بر بررسی و رفع موانع و عوامل بازدارنده حوزه ورزشی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ترکمن اظهار کرد: علی رغم وجود مشکلات علاقمندان به این حوزه درحال فعالیت هستند اما بایستی با برنامه ریزی مدون نسبت به ارائه راهکار جهت رفع این موانع اقدامات لازم انجام گیرد.
وی افزود: در حوزه ورزش و جوانان بایستی بیش از این ها تلاش شود تا انگیزه درونی و رغبت به سمت این حوزه بیشتر شود و همچنین بر تبلیغات جهت آگاه سازی از فواید ورزش برای سایر اقشار تاکید کرد.
هیوه چی با اشاره به این که حوزه سلامت کشور به مردم در خصوص نقش ورزش در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون و .. آگاهی بخشی می کند، تصریح کرد: این امر فرصتی برای توسعه حوزه ورزش و جوانان است.
وی اظهار کرد: اگر مردم برای ورزش وقت میگذارند چون برای سلامتی خود وقت می گذارند و هزینه می کنند چرا که کسی که به سلامت خود پایبند است از الگوهای غذایی پیشنهادی حوزه سلامت استفاده می کند.
وی همچنین در خصوص محل شنا اظهار کرد: باید به دنبال مکان هایی باشیم که بتوان از ظرفیت آن استفاده کرد.
هیوه چی افزود: بین دو شهرستان ترکمن و گمیشان ساحل زیبای ماسه ای مشترکی وجود دارد که زیرساخت های آن آماده است و به عنوان ظرفیت خوبی می توان با تکمیل امکانات از آن استفاده کرد.
وی در خصوص آمار طلاق در شهرستان، بر تحلیل طلاق از تمام زوایای مختلف تاکید کرد و افزود: رفع این مشکل نیازمند فرهنگسازی و تعلیم و تربیت در خانواده هاست که به فرزندان خود مسئولیت و توانمندی را بیاموزند تا در برابر مشکلات خود، حرف آخر را اول نزنند کیان خانواده را حفظ کنند.
هیوه چی تاکید کرد ارگان هایی متولی مراقبت و حمایت کنند تا آمار آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یابد.
فرماندار ترکمن در خصوص حوزه آموزش و پرورش افزود: جامعه هدف این حوزه وسیع است و با اشاره به این که مدرسه خانه دوم فرزندان است تاکید کرد: تعلیم و تربیت در مدارس با قوت بیشتری باید دنبال شود و سعی بر فرهنگسازی و پرورش و آموزش مهارتهای زندگی صورت گیرد چرا که اگر افراد جامعه مسئولیت پذیر و توانمند و سازگار بار بیایند کاهش آسیب های اجتماعی را شاهد خواهیم بود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز