امروز : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۴,۲۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    64530

  • /
  • تاریخ :

    ۱۹ آبان ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x151 - موافقان: بومی گزینی، عدالت اجتماعی و شغلی را برقرار می کند/ مخالفان: بومی گزینی، نخبه کشی استتورکمن نیوز:  نمایندگان موافق و مخالف دوفوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری دلایل خود را در رابطه با اهمیت بررسی یا عدم بررسی فوریت دار طرح مذکور مطرح کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از خانه ملت،در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، موضوع دوفوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا نادر قاضی پور با استناد به ماده ۱۵۸ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: دوفوریت زمانی مطرح می شود که موجب جلوگیری از وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت شود که در حال حاضر بررسی بومی گزینی در استخدام های دولتی جزو اولویت کشور نیست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترک، کرد، بلوچ، لر، ترکمن و… زیر پرچم ولایت در ایران زندگی می کنند، افزود: بومی گزینی موجب ایجاد انحصار در استخدام های دولتی می شود. در حال حاضر تحصیلکرده های بسیاری در شهرستان ها وجود دارند که ادارات این شهرستان ها جذب ندارند در نتیجه افراد نخبه نمی توانند در ارگان های دولتی استخدام شوند که این امر نخبه کشی محسوب می شود.

براساس این گزارش محمد کاظمی در موافقت با دوفوریت طرح مذکور بیان کرد: خمیرمایه انقلاب برقراری عدالت به ویژه عدالت شغلی، قضایی و اخلاقی است و طرح مذکور می تواند به تحقق بیشتر این امور کمک کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی که افراد مستعد در شهرستان ها حضور دارند، چرا نباید از آنها در ادارات دولتی استفاده کنیم و این موقعیت به افراد غیربومی واگذار می شود؟

وی ادامه داد: چرا علی رغم اینکه ادارات شهرستان ها می تواند نیرو استخدام کند، باید از افراد غیربومی استفاده شود.

همچنین حسن لطفی در مخالفت با دوفوریت طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری تصریح کرد: دولت درب استخدام را به روی ملت بسته است و وضعیت استخدام در کشور مشخص نیست. براساس قانون مدیریت خدمات کشوری مطالبات بازنشستگان باید طی ۵ سال متولی پرداخت می شد اما هیچ اقدامی در این زمینه انجام نگرفته است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: بومی گزینی موجب می شود استخدام منحصر به عده ای خاص شده و بی عدالتی را ترویج کند.

براساس این گزارش سیدتقی کبیری نیز در موافقت با دوفوریت طرح مذکور بیان کرد: افراد متخصص بسیاری در شهرستان ها وجود دارند که بومی گزینی می تواند به استفاده از این ظرفیت ها کمک کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره افزود: هزینه بسیاری به دلیل استخدام افراد غیربومی در ادارات دولتی به کشور تحمیل می شود و این افراد پس از دوره ای درخواست انتقال به استان خود را می دهند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز