امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ruhani golestan gonbad1 1024x666 1 300x195 - مهمترین دستاورد سفر رییس جمهور به استان 3 هزار میلیارد تومان اعتبار و امضای 20 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه بودگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان با اشاره به سفر پرخیر و برکت رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان در گزارشی از دستاوردهای این سفر گفت: مهمترین دستاورد سفر رییس جمهور به استان سه هزار میلیارد تومان اعتبار و امضای 20 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی استانداری، سید مناف هاشمی در گفتگویی خبری ضمن تقدیر از استقبال پرشور مردم استان از سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به گلستان از نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی قدردانی کرد.
وی افزود: چند استان متقاضی حضور رییس جمهوری بودند که با بررسی های نهاد ریاست جمهوری در بین 3 استان نهایی، شرایط گلستان را برای سفر کاروان تدبیر و امید مناسب دیدند.
استاندار گلستان با بیان اینکه 3 مدل مصوبات را در این سفر هدفمند پیگیری کردیم، خاطرنشان کرد: نخست اعداد و ارقامی بود که به عنوان مصوبات سالهای 97، 98 و 99 دنبال کردیم که این رقم بیش از 3 هزار میلیارد تومان برای قریب به 70 پروژه اساسی است.
وی افزود: این رقم در مقایسه با سفر پیشین رئیس جمهوری به گلستان 5 برابر شده است.
هاشمی با بیان اینکه پیگیر تفاهم نامه هایی با بانک ها بودیم که موفق شدیم این تفاهم نامه ها را به 20 هزار میلیارد تومان برسانیم، تصریح کرد: برای مثال تفاهم نامه ای که فی مابین بنده، رئیس صندوق توسعه ملی و بانک های عامل مرتبط امضا شده مبنی بر اینکه صندوق توسعه ملی به 500 هکتار از گلخانه های استان تسهیلات مناسب اعطا کند که عددی قریب به 2 هزار میلیارد تومان می شود که در این مسیر فعالیت بخش خصوصی جهت جذب این منابع از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به سومین مورد پیگیری، اظهار کرد: پیگیری مصوبات انشائی همچون تعیین تکلیف نیروهای استخدامی و شهرداری های استان و یا موضوعاتی همچون پتروشیمی گلستان که شرکت سرمایه گذاری پارسیان وزارت نفت با پتروشیمی گلستان مشارکت نماید، از دیگر موضوعاتی بود که انجام شد.
وی افزود: در عین حال برخی از باقی مانده های سفر قبل رئیس جمهوری که آن را هم دستور پرداخت 100 میلیارد تومان به استان در سال 97 و اوایل سال 98 را دادند که البته این رقم خارج از رقم 3 هزار میلیارد تومان ذکر شده است.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: بنا به دستور رئیس جمهوری به وزیر راه و شهرسازی پروژه راه آهن گرگان به مشهد که البته با سرمایه گذاران چینی در حال توافق هستند، تسریع خواهد شد و یا پروژه برقی کردن راه آهن اینچه برون به گرمسار که هنوز تجهیز کارگاه صورت نگرفته، با سرعت مراحل اجرایی شدن را طی خواهد کرد و در جلسه ای با مدیران ستادی داشتیم تیم هایی را مشخص کردیم که مصوبات را پیگیری کنند.
هاشمی گفت: در حوزه ورزش احداث خانه ژیمناستیک گنبد، مجتمع فرهنگی ورزشی گنبد، احداث فاز دوم استادیوم آزادی گنبد با 6 میلیارد تومان، تکمیل سالن ژیمناستیک گرگان با 20میلیارد تومان، تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی استان با 3 میلیارد تومان، مجموعه ورزشی گالیکش، احداث سالن 6 هزار نفری گرگان، تکمیل پروژه های ورزشی بندرگز، گرگان و کردکوی مصوب شد.
به گفته وی، در حوزه گردشگری برای باغ موزه دفاع مقدس به عنوان پروژه ای که بیش از 10 سال است که معطل مانده ، مقرر شد در دو سال پیاپی دو اعتبار 10 میلیارد تومانی به استان تخصیص یابد تا عملیاتی شود. برای پروژه گردشگری آشوراده حداقل 20 میلیارد تومان همچنین فاز اول موزه مردم شناسی با 7 میلیارد تومان ، احداث موزه گنبد با 7 میلیارد تومان، کمک به تکمیل نگهداری دیوار دفاعی گرگان با 7 میلیارد تومان ردیف بودجه ای اخذ شده است.
استاندار گلستان افزود: در حوزه آموزش عالی برای احداث و تجهیز دانشگاه علوم پایه و سلف سرویس دانشگاه مرکزی گنبد با 8 میلیارد تومان، تکمیل دانشکده علوم انسانی دانشگاه گلستان 8.5 میلیارد تومان، تکمیل دانشکده علوم طبیعی و جنگلبانی 6 میلیارد تومان مصوب گردید.
? در حوزه آموزش و پرورش تکمیل و تجهیز 130 کلاس درس با 20 میلیارد تومان، هوشمند سازی 500 کلاس درس، تعمیر و تجهیز سیستم های گرمایشی مدارس استان با 12 میلیارد تومان مصوب شد.
هاشمی اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل اتفاق بزرگی افتاد و 52 نقطه تقاطع های خطرناک استان گلستان اصلاح و احیا خواهد شد، بهسازی راه اصلی شاهرود به آزادشهر با اعتبار 30 میلیارد تومان مصوب شد.
وی افزود: در حوزه کشاورزی زهکشی های خوبی در دستور کار قرار گرفت و کمک های فنی و اعتباری برای آبیاری نوین با اعتبار 195 میلیارد تومان مصوب شد.
استاندار گلستان تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان دستور احداث 4 بیمارستان بزرگ در 4 نقطه محروم استان شامل گالیکش، مراوه تپه، رامیان و گمیشان اخذ گردید که برای هر کدام بالغ بر 50 میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است و همچنین در دو فاز برای بیمارستان 600 تختخوابی استان در شصتکلاته ، که تنها برای فاز اول آن 150 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه انرژی تکمیل پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه علی آباد کتول است که رقم بسیار بزرگی را به خود اختصاص داده است، تکمیل مجتمع های آبرسانی اولویت دارد روستایی با اعتبار 112 میلیارد تومان که 12 میلیارد تومان آن در سال 97 و دو اعتبار 50 میلیارد تومانی در سال های 98 و 99 به استان تخصیص می یابد و همچنین برای زهکشی در حوزه آب نیز 60 میلیارد تومان در نظر گرفته شد.
دکتر هاشمی تأکید کرد: واقعیت آن است که مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به گلستان حتی از مصوبات سفرهای مشابه به دیگر استان های کشور نیز بهتر بود.
وی حماسه مردم گنبد و حضور آنها که علی رغم تمام مشکلات در کنار دولت قرار گرفتند را قابل تقدیر دانست و گفت: مردم نشان دادند که گلستان در حوزه وحدت واقعاً الگویی در سطح ملی است و نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دستگاه های اجرایی نیز همراهی کردند تا این سفر با موفقیت اجرایی شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز