محیط زیست استان گلستان اعلام کرد:

atash 5a 300x200 - مهار  آتش سوزی پارک ملی گلستاناخبار گلستان-ایتنانیوز-   محیط زیست استان گلستان از مهار دو مورد آتش سوزی در حاشیه و داخل پارک ملی گلستان با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و مردم محلی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار،  اداره محیط زیست استان گلستا ظهر جمعه اعلام کرد که آتش سوزی اول در حاشیه منطقه حفاظت شده زاو بود که عصر پنجشنبه با حضور مردم محلی و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مهار شد.
براساس این گزارش در آتش سوزی دوم که در یکی از تفرجگاه های داخل پارک ملی گلستان رخ داد ۱۴۰۰ متر مربع از تفرجگاه طعمه حریق شد که با حضور نیروهای یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی گلستان مهار و اطفا کامل شده است.
محیط زیست گلستان عامل هر دو آتش سوزی را انسانی و به دلیل آتش بجامانده از مسافران عبوری اعلام کرد و از مسافران خواست که به هنگام خروج از تفرجگاه ها در صورت روشن کردن آتش از مهار و خاموشی کامل آن اطمینان حاصل کنند.
پارک ملی گلستان منطقه ای حفاظت شده در شرق استان گلستان و قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده در کشور و پناهگاهی کم نظیر برای حیات وحش است که۱۳۵۰گونه گیاهی و ۳۰۲ گونه جانوری، از جمله نیمی از گونه های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت خود جای داده و به همین دلیل به عنوان ذخیره گاه زیست کره در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

 

منبع:ایرنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۷

۰۵ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

5724

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک