inchebroon turkmensnews 300x169 - منطقه آزاد اینچه برون پل ارتباطی حفظ مراودات تجاری جمهوری اسلامی ایران استترکمن نیوز:  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان، گفت: منطقه آزاد اینچه برون می‌تواند پل ارتباطی حفظ مراودات جمهوری اسلامی ایران باشد که از نظر پدافند غیر عامل نیز بسیار با اهمیت است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، علی محمد چوپانی در دیدار با مجموعه نمایندگان مردم شریف استان گلستان، اظهار کرد:  با توجه به عدم ارتباط مالی می توان با ترکمنستان تهاتر کالا به کالا را ایجاد کرد،

وی افزود: امیدواریم مجمع تشخیص مصلحت نظام منطقه آزاد اینچه برون را تصویب کند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به تحقق این مهم توجه نمایند.
چوپانی گفت: با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می شوند؛ لذا قیمت خرید تضمینی، متاثر از این نرخ اعلام می‌شود که به کشاورزان را با مشکل مواجه می کند.
وی افزود:اگر کالاهای زراعی با ارز آزاد وارد گردد کمک بزرگی به کشاورزان و همچنین اقتصاد استان می شود، همچنین با پس‌اندازهای ناشی از افزایش درآمد این طرح، می توان ماشین آلات کشاورزی را به روز کرد و شاهد بهره وری بیشتر باشیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با اشاره به تورم هزار درصدی صنعت ساختمان از سال ۹۰ تاکنون، اظهار کرد: لازمه رونق مسکن، کاهش نرخ بهره تسهیلات از ۱۸ به ۲ درصد و با ۲۵ درصد حقوق زوج های جوان است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۷

۱۷ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78543

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک