امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

امانقلیچ شادمهر ترکمن نیوز 1 300x214 - منطقه آزاد اینچه برون بزرگترین کریدور تجاری ملی ایران به کشورهای آسیای مرکزی است+مصاحبهترکمن نیوز: نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش داشلی برون معتقد است؛ «منطقه آزاد اینچه برون» بزرگترین کریدور تجاری ملی ایران به کشورهای آسیای مرکزی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   امانقلی شادمهر در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: منطقه آزاد اینچه برون، ملی است و شاهراه حیاتی به کشورهای CIS  می باشد.

وی افزود:  منطقه آزاد اینچه برون با بررسی تمام جوانب آن و با درایت مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید.

شادمهر با اشاره به جلسات مستمر خود و مجمع نمایندگان استان با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام،اضافه کرد: در این نشست ها به منطقه آزاد اینچه برون که بحث کلان ملی و تنها مسیر دسترسی به کشورهای CIS و کشورهای آسیای میانه است تاکید داشتیم.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اهمیت این منطقه به لحاظ ارتباط با کشورهای آسیای میانه که بالغ بر 200 میلیون نفر را شامل می شوند و به لحاظ علمی، پزشکی، صنعتی و کشاورزی بازار مصرف خوبی برای ایران محسوب می شوند و هرگونه تعلل باعث می شود این فرصت طلایی در اختیار سایر کشورها قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان این مطلب که باید در مسیر توسعه قدم برداریم، افزود برای آماده کردن بسترهای توسعه و جذب سرمایه گذار بیشتر از گذشته باید پای کار باشیم و تلاش خود را دوچندان کنیم.

شادمهر در خصوص محدوده جغرافیایی منطقه آزاد اینچه برون گفت: این منطقه بین المللی خواهد بود و در حال حاضر وسعت آن قسمت هایی از اینچه برون، تنگلی و نواحی گلدشت محدود می‌شود

وی با بیان اینکه زیرساخت و بسترهای لازم در این منطقه فراهم شده است خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران در این منطقه از امتیازات خوب گمرکی برخوردار خواهند شد به ویژه معافیت از مالیات.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان ادامه داد: فعالیت های منطقه آزاد از زمان تصویب لایحه شروع شده و با بررسی تمام جوانب به دنبال جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواهیم بود.

شادمهر با بیان این مطلب که منطقه ما استعداد و پتانسیل فروانی دارد خاطر نشان شد: با استفاده از این ظرفیت ها می توانیم در جهت توسعه استان و ایجاد اشتغال پایدار قدم برداریم.

وی همچنین اظهار داشت: جا دارد از همین رسانه از تمامی کسانی که در راه تسهیل تصویب منطقه آزاد اینچه برون زحمات زیادی کشیدند دستمریزاد گفته و آز ان ها تقدیر و تشکر کنم.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز