امروز : چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۷۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

19° سانتی گراد

ازبکستان 8 - مناسبات تجاری ایران و ازبکستان گسترش می‌یابد/تشکیل میز کشوری ایران و ازبکستانترکمن نیوز:  رئیس سازمان صمت گلستان گفت: زمینه‌های مناسبی برای گسترش مناسبات اقتصادی و دیپلماتیک بین دو کشور دوست و برادر ازبکستان و ایران فراهم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حسین طلوعیان صبح امروز در سمینار آشنایی با بازارهای ایران و ازبکستان اظهار داشت: زمینه های مناسبی برای گسترش مناسبات اقتصادی و دیپلماتیک بین دو کشور ازبکستان و ایران فراهم است که لازم است زمینه های توسعه روابط استان گلستان با این کشور را بیش از پیش فراهم کنیم.

وی بیان کرد: نگاهی گذرا به برنامه های اقتصادی دولت ازبکستان و انطباق آن با برنامه های توسعه ای ایران، بیانگر دیدگاه های مشترک در برنامه ریزی های توسعه ای دو کشور است.

به گفته طلوعیان، برنامه فعال سازی کارخانجات برای کسب درآمد‌های اضافی، احیای فرصت‌های شغلی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، انجام اصلاحات بانکی در زمینه ادغام بانک‌ها و نرخ بهره‌ها، توسعه سرمایه گذاری، سرمایه گذاری خارجی، توسعه صادرات و تامین ارز، تکمیل زنجیره کامل تولید از مواد اولیه و خام و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و توسعه صنایع کوچک و گسترش صنایع‌های تک و دانش بنیان از اهم برنامه‌های دولت ازبکستان برای توسعه و ثبات اقتصادی این کشور است.

وی گفت: در حال حاضر روابط تجاری و بازرگانی در کشور، محدود به برخی مواد و محصولات کشاورزی و شیمیایی بوده اما در سال‌های اخیر توجه به تجارت منطقه ای و تقویت مبادلات اقتصادی با همسایگان یکی از اولویت‌های برنامه جهش تولید بوده و محدودیت‌های موجود تجاری بویژه در زمینه انتقال ارز را می‌توان با جایگرین کردن روش‌هایی جهت تقویت مبادلات اقتصادی بهبود بخشید.

طلوعیان افزود: تهاتر کالا، تقویت بازارچه‌های مرزی، تقویت تبادلات دو طرف با پول‌های ملی، تشکیل میزهای کشوری و کالایی و سایر موارد و اعمال تعرفه‌های توجیهی می‌تواند روزهای بهتری در فعالیت اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی بین دو کشور را فراهم آورده و طرفین را در تحقق اهداف اقتصادی خود یاری کند.

رئیس سازمان صمت گلستان گفت: می توان از اشتراکات راهبردی با تمسک و کمک از سایر همبستگی ها و مزیت های منطقه ای در تحقق اهداف توسعه در کشور استفاده کرد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز