برنج 1 300x150 - ممنوعیت کشت برنج در کشور  لغو شدترکمن نیوز:  نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: با پیگیری‌های کمیسیون تلفیق ممنوع شدن کشت برنج در استان‌های کشور از جمله گلستان لغو شده است که این امر می‌تواند در بهبود معیشت کشاورزان نقش موثری داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛رمضانعلی سنگدوینی در تشریح مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق اظهار داشت: بر اساس این مصوبه در سال ۱۴۰۰ موضوع ممنوعیت کشت برنج در مناطق مختلف کشور بنا به تشخیص شورای آب استان لغو می‌گردد.
وی همچنین از رایگان شدن تعرفه قبوض خانوار‌های تحت پوشش نهاد‌های حمایتی خبر داد و گفت: وزارتخانه‌های نفت و نیرو موظفند در سال ۱۴۰۰ تعرفه‌های آب، برق و گاز مشترکین خانوار‌های کشور را به گونه‌ای اصلاح کنند که با رعایت مناطق جغرافیایی کشور، تعرفه مشترکان کم مصرف خانوار‌های محروم از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی رایگان شود.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: همچنین در سال ۱۴۰۰، قبوض آب، برق، و گاز مشترکینی که الگوی مصرف تعریف شده را رعایت کنند به صورت یارانه‌ای محاسبه می‌شود.
وی گفت: قبوض آب، برق، گاز مشترکین پرمصرف بالاتر از الگوی مصرف به صورت غیریارانه‌ای و بر اساس الگوی افزایش پلکانی IBT تعیین می‌شود که گامی برای تشویق مردم به رعایت الگو‌های مصرف خواهد بود.
سنگدوینی افزود: آیین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های نفت و نیرو تهیه خواهد شد و پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۶

۰۵ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89175

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک