امروز : دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۳۰۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

26° سانتی گراد

  • کد خبر :

    75873

  • /
  • تاریخ :

    ۰۳ خرداد ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

سوخت ترکمنستان.jpg ترکمن نیوز 300x193 - ممنوعیت ترانزیت سوخت در ایران باعث رونق ترانزیت ترکمن‌ها می‌شودترکمن نیوز:  رییس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی گفت: بخشنامه ممنوعیت ترانزیت سوخت به کشورهای همسایه، تاثیر مستقیمی بر ترانزیت ترکمنستان دارد زیرا این کشور از منابع زیاد سوخت برخوردار بوده و از طرفی به آسیای میانه دسترسی دارد لذا این محدودیت باعث می‌شود تجار طرف حساب ما به سمت ترکمنستان سوق پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  احمد زمانیان اظهار کرد: طی روزهای گذشته در فضای مجازی از وجود بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت ترانزیت سوخت مطلع شدیم.

وی با تاکید بر اینکه ترانزیت سوخت برای تمامی کشورها یک چرخه ارزآور و اشتغال‌زایی است، ادامه داد: با وجود چنین مسئله‌ای باید دید دولت با چه رویکردی تصمیمی بر ممنوعیت ترانزیت سوخت برای کشورهای همسایه گرفته است.

رییس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی رضوی تصریح کرد: شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی با اتخاذ چنین تصمیمی از سوی دولت دچار شک شده‌اند، لذا دولت باید مستندات این تصمیم را برای شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی روشن‌سازی کند.

زمانیان بیان کرد: بیشترین کشورهایی که نیازمند سوخت هستند افغانستان ‌و پاکستان‌اند که بخشی از نیاز سوختی این کشورها از طریق تولیدات داخل تامین می‌شود، درحالی این کشورها بخش بیشتر سوخت مورد نیاز خود را با قیمت پایین‌تری به نسبت تولیدات داخل از کشورهای دیگر خریداری کرده و از مسیر ایران به کشورهای خود منتقل می‌کنند حال با این بخشنامه ترانزیت سوخت را از دست می‌دهیم.

رییس هیات مدیره انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خراسان رضوی با بیان اینکه محدودیت ایجاد شده منجر به رونق ترانزیت ترکمنستان می‌شود، بیان کرد: ترکمنستان از چندین ماه گذشته با گذاشتن محدودیت‌های عبوری ترانزیت ایران را دچار اختلال کرده است، به طوری که راه دسترسی تجار ایرانی به بازارهای آسیای میانه بسته شده است، حال با وجود چنین بخشنامه‌ای کشورهای متقاضی سوخت به ویژه تجار افغانی، سوخت مورد نیاز خود را از ترکمنستان تامین می‌کنند.

زمانیان خاطرنشان کرد: دولت باید در راستای بازگشایی مرز ترکمنستان تلاش کند تا بتوانیم به بازارهای آسیای میانه دسترسی داشته باشیم و از تعطیلی شرکت‌ها جلوگیری شود‌.

وی ادامه داد: شرکت‌های حمل‌ونقل بین المللی در زمینه ترانزیت سوخت ورود پیدا کردند حال با وجود این بخشنامه خودرو‌های حمل‌ سوخت و شرکت‌ها دچار آسیب‌های بسیاری می‌شوند.‌

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی هیتر تابشی هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز