امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Malakh 300x237 - ملخ 120هزارهکتار مرتع گلستان را تهدید می کندگلستان-ترکمن نیوز- مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی گلستان از آغاز مبارزه با ملخ مهاجر (مراکشی) در استان خبر داد و گفت: ۱۲۰هزار هکتار از اراضی گلستان از سوی این آفت تهدید می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، کیانوش حق نما اظهار کرد: کار مبارزه با ملخ مراکشی از هفتم فروردین در مراتع واقع در شمال استان آغاز و تاکنون در سطح ۷۷۰ هکتار اجرا شده است.
وی افزود: شش گروه در امر مبارزه با ملخ مراکشی در پنج شهرستان آق قلا، گنبدکاووس، مراوه تپه، کلاله و آزادشهر برای پوشش شعاع ۲۸۰ کیلومتری فعال هستند.
به گفته وی؛ در اجرای طرح مبارزه با آفت ملخ مهاجر هم اینک منابع طبیعی و آبخیزداری، فرمانداری، بخشداری، دهیاری و گروه های محلی در شهرستانها با جهادکشاورزی استان همکاری دارند.
حق نما یادآور شد: هم اینک این آفت در بخشی از مراتع استان گلستان قابل مشاهده است و با خشک شدن مراتع ، به مزارع و باغ ها هجوم می آورند.
وی افزود: مدت مبارزه با آفت ملخ ۴۵ تا دو ماه طول می کشد که مبارزه شیمیایی به صورت طعمه پاشی، محلول پاشی و استفاده از سم بوده و مبارزه بیولوژیک با استفاده از سارگلو قرمز است.
هرساله گلستان با معضل هجوم ملخ های مراکشی به مراتع بویژه در مناطق مرزی روبرو است، مبارزه با این آفت هر سال در فروردین ماه و با نمایان شدن اولین ملخ های مهاجر آغاز می شود.
استان مرزی و شمالی گلستان افزون بر ۸۰۰هزار هکتار مرتع و بیش از ۶۵۰هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی دارد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت در کانال تلگرام

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز