امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۲۱,۹۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

300x169 - مقبولیت 72 درصدی حزب حاکم قزاقستان در بین شهروندان این کشورترکمن نیوز:  بر اساس نظرسنجی موسسه تحقیقاتی «افکار عمومی» در قزاقستان بیش از ۷۲ درصد از شهروندان این کشور در انتخابات پارلمانی به حزب «نور آتن» (حزب حاکم) رای خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  این نظرسنجی بعد از برگزاری کنگره‌های تمام احزاب سیاسی در هفته اول ماه دسامبر و با شرکت ۱۲۰۰ مخاطب در ۱۴ استان مختلف و شهرهای «نورسلطان»، «آلماتی» و «شیمکنت» برگزار شده است.

مخاطبان این نظرسنجی در پاسخ به این سوال که به کدام حزب سیاسی رای می‌دادید اگر انتخابات پارلمانی هفته آینده برگزار می‌شد، ۷۲٫۵ درصد از حزب «نورآتن»، ۶ درصد حزب «آئویل»، ۵٫۵ درصد حزب «آقژال»، ۴٫۷ درصد «حزب خلق قزاقستان»، ۲٫۵ درصد حزب «آدال» نام برده‌اند.

۸٫۸ درصد دیگر مخاطبان اعلام کرده‌اند که تاکنون حزبی را انتخاب نکرده‌اند.

موسسه مذکور خاطرنشان شده است که تا انتخابات پارلمانی و شوراهای محلی در قزاقستان  یک ماه دیگر باقی است. از امروز احزاب سیاسی فعالیت تبلیغاتی خود را شروع می‌کنند، بنابراین هفته‌های آخر قبل از انتخابات تعیین کننده خواهند بود.

موسسه تحقیقاتی مذکور همچنین اعلام کرده است که نتایج نظرسنجی دیگر که در آستانه انتخابات پارلمانی صورت خواهد گرفت در اوایل ماه ژانویه منتشر خواهد شد.

قبل از این در کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان نامزدهای احزاب «نورآتن»، «آئویل»، «حزب خلق قزاقستان»، «آدال» و «آقژال» برای شرکت در انتخابات آتی پارلمانی و شوراهای محلی ثبت نام کردند.

با دستور رئیس جمهور قزاقستان، انتخابات ریاست جمهوری در این کشور ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار می‌شود.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
https://turkmensnews.com
منبع:fars

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز