امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    53915

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:34 | ۰۱ خرداد ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

اذیت و آزار دانش آموز دختر نارکلایی 277x300 - معلم یا گرگ در لباس میش!!!تورکمن نیوز: چند روز پیش خبری در فضای مجازی پیچید که یک معلم یک دختر بچه کلاس چهارم دبستان در روستای نارکلای شهرستان رامیان را مورد تجاوز قرار داده است.

 اما احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در گفتگو با خبر فوری عمل تجاوز را مورد تکذیب قرار داده و گفته است: ((موضوع تجاوز این معلم به دختر کلاس چهارم که در فضای مجازی و برخی سایتها مطرح شده است بزرگ نمایی است. وی افزود تجاوزی در کار نبوده و این دانش آموز و خانواده وی ادعای آزار و اذیت توسط معلم را دارند که آموزش و پرورش این موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری کرده است. گوهری راد در ادامه گفته است این دانش آموز ادعا کرده بدنش لمس شده و بر اساس این ادعا پرونده تشکیل شده و معلم از کار معلق و توسط مراجع قضایی باز داشت شده است)). منبع خبر: کانال تلگرامی اولکامیز.

لازم است در این خصوص چند نکته مورد توجه قرار گیرد.

یکم: به نظر می رسد اصل خبر صحت دارد که اتفاقی افتاده است. اما کمیت و کیفیت اتفاق چه بوده باشد هنوز مشخص نیست. ممکن است تجاوز جنسی صورت نگرفته باشد. تجاوز یا تعرض تنها لمس بودنی بوده باشد.
دوم: اگر دختر بچه کلاس چهارم دبستان باشد حدود ده ساله باید باشد. قطعاً او مورد آزار جنسی قرار گرفته است و گرنه او خانواده ی خود را به دروغ گرفتار این ماجرا نمی کند. قبلاً هم از این نوع تعرضات برای دختران دیگر هم اتفاق افتاده است ولی بیشتر خانواده ها به خاطر حفظ آبرو و حیثیت دخترانشان آنرا علنی نکرده اند. پس از علنی شدن این قضیه تعداد شاکیان از معلم خاطی به هشت نفر رسیده است. این نشان می دهد قضیه بزرگتر از آن است که بعضیها در صدد تکذیب آن بر آمده اند.
سوم: مدیر کل آموزش و پرورش گفته ((در این خصوص رسانه ها بزرگ نمای کرده اند)). اما به نظر من کار رسانه ها درست است و باید هم بزرگ نمایی کنند. چرا باید یک معلم یک دختر بچه را در کلاس درس به تنهایی نگه دارد و دختر با چشمان گریان از کلاس بیرون بیاید. حتی دست درازی و لمس بدنی هم نوعی تجاوز محسوب می شود و مجازات دارد. مدیر کل محترم آموزش و پرورش نباید آن را کم اهمیت جلوه دهد. تجاوز را تنها تجاوز جنسی تلقی کند.
چهارم: گفته می شود مدرسه خانه ی دوم دانش آموزان و معلم والدین دوم دانش آموزان محسوب می شود. چطور یک معلم می تواند نسبت به فرزندان خود چنین رفتار ناشایستی را مرتکب شود؟!!
پنجم : یکی از کارهای خوب فضای مجازی این است که خبر را فوری و همگانی می کند و احساسات مردم بر می انگیزد و خطای خطا کاران را بر ملا می کند. گرچه سندیت آن خیلی قابل اطمینان نیست ولی با خبر گیری از منابع موثق صحت و سقم آنرا می توان تشخیص داد. اگر فضای مجازی نبود آیا به این سرعت به این پرونده رسیدگی می شد؟
ششم: اگرموضوع تجاوزجنسی صحت نداشته و تنها بوسیدن ولمس بدنی هم درست باشد نویسنده ها و خبرنگاران و رسانه ها و شخصیتها نباید از کنار این موضوع به سادگی رد شوند. چون چوپان گرگ گله باشد برای هیچکس امنیت و آرامش باقی نخواهد ماند.
هفتم: اگر این معلم یک جوان مجرد بود، باز می شود به خاطر جوانی اش با اغماض برخورد کرد اما گفته شده است معلم بازنشسته و 60 ساله بوده است. چطور این آدم با این سن و سال با بچه های مانند نوه های خودش توانسته است چنین رفتاری بکند. آنهم نه یک نفر بلکه به تعداد هشت نفر. گویا این آدم مدرسه را با کازینو اشتباه گرفته است.
هشتم: ازقاضی محترم دادگاه تقاضا می شود محاکمه این معلم خاطی را علنی و با حضور خبرنگاران برگزار کند تا گزارش آن به همه جا منتشر و عدالت در حق ایشان بدون کم کاست اجرا شود.
دهم: به خاطر این موضوع بهتر است مدیر مدرسه و رئیس آموزش و پرورش رامیان برای احترام به افکار عمومی و تسلای خاطر و همدردی با خانواده های قربانیان ومردم روستای نارکلا از مقام خود استعفا دهند. اینجا تنها جایی است که مسئولان باید حس مسئولیت شناسی خود را نشان دهند.

نوشته: امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز