امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۰۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    91688

  • /
  • تاریخ :

    ۲۴ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز: کارآفرین موفق ایرانی به عنوان دوست دار دولت و ملت ازبکستان در شبکه تلویزیونی دولتی ازبکستان معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سلیمان هیوه چی مدیر شرکت بازرگانی و سرمایه گذاری ایرانی با نام تجارت گستر مهاد قشم اخیرا در تلویزون دولتی جمهوری ازبکستان به عنوان دوست دولت و ملت این کشور معرفی شد و در پی آن خبرگزاری دونیو (دنیا) ازبک نیز با وی مصاحبه‌ای داشت که در ادامه میتوانید مطالعه کنید.

هیوه چی 300x204 - معرفی کارآفرین موفق ایرانی در تلویزیون ازبکستان

هیوه چی در گفت و گو با خبرگزاری دونیو اظهار داشت: اخبار مرتبط با چهاردهمین اجلاس سران کشورهای عضو اکو (ECO) را دنبال می کرده و سخنرانی «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان را با دقت و علاقه تماشا کرده است.

وی افزود: تمام ابتکارات رئیس جمهور ازبکستان برای ایجاد جهانی بهتر به منظور نزدیکتر کردن کشورها و افزایش مراودات فرهنگی و اقتصادی کشورهای منطقه با یکدیگر طراحی شده است.

هیوه چی تصریح کرد: به عنوان شخصی که اخبار مرتبط با آسیای مرکزی به ویژه جمهوری ازبکستان را همواره دنبال می کند ابتکارات و فعالیت های رئیس جمهوری ازبکستان در چارچوب رویدادهای مختلف بین المللی و آسیای مرکزی به ویژه با کشور جمهوری اسلامی ایران، همواره در جهت توسعه روابط اقتصادی، فرهنگی، و سیاسی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری ازبکستان با ابتکارات و نوآوری‌هایی که در قالب جلسات دوجانبه ایجاد میکند قطعا باعث رونق، سازندگی و شکوفایی هرچه بیشتر و بهتر ازبکستان در آسیای مرکزی خواهد شد.

این مدیر بازرگانی ایرانی افزود: در یک سال گذشته شیوع بیماری کرونا در جهان باعث خسارات بسیار زیاد اقتصادی شده است و کشورهای آسیای مرکزی نیز از آن مستثنی نبوده و روابط کشورهای ازبکستان و ایران را نیز تحت شعاع قرارداده و بسیاری از فعالیت ها به تعویق افتاده است اما با ابتکارات رئیس جمهور ازبکستان قطعا می‌توانیم این مسائل را به زودی پشت سر بگذاریم.

وی خاطرنشان شد: به عنوان یک کارآفرین و مدیر بازرگانی هر کمکی در توان داشته باشیم برای راه اندازی مجدد کریدورهای حمل و نقل به ویژه پرواز مستقیم از فرودگاه های بین المللی استان های مختلف ایران و ازبکستان خواهیم داشت تا همکاری های تجاری را از سرگیریم و شاهد شکوفایی اقتصادی دو کشور دوست با تاریخ، فرهنگ و مشترکات مدنی بسیار باشیم.

سلیمان هیوه چی؛ سهام دار و مدیرعامل (T.M.Boragh Ltd) – سهام دار و مدیر (Tejarat Gostar Mahad Qeshm Co) – سهام دار و مدیربازرگانی (Sabad Talaie Iranian Co) – سهام دار و مدیر تام الاختیار منطقه خاورمیانه (DOSLIK OMAD BARAKA FAYZ Co. ( ازبکستان ) – (FENIKS AUTO Commercial Co. ( قرقیزستان ) و رئیس هیئت مدیره پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز می باشد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز