امروز : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

بندرترکمن استاندار گلستان 300x198 - معرفی محمود کم به عنوان شهردار برتر از سوی استاندار گلستان باعث تعجب استتورکمن نیوز: طاهر جانی خبرنگار با ذوق و فعال فرهنگی و اجتماعی در انتقاد از معرفی محمود کم به عنوان شهردار برتر از طرف استاندار جدید گلستان “هادی حق شناس” برای پایگاه خبری ترکمن های ایران یادداشتی نوشت که در ادامه برای مطالعه آن نظرتان را جلب میکنم:

“سخنی با استاندار گلستان
جناب آقای هادی حق شناس استاندار محترم گلستان

اخیرا در فضای مجازی خبری مبنی بر معرفی محمود کم بعنوان شهردار برتر از سوی جنابعالی موجب حیرت و تعجب ساکنین بندرترکمن و تعدادی از فعالان را فراهم آورده است. به همین مناسبت تنی چند از نزدیکان محمود کم نیز اماکن عمومی شهر را ار پارچه ها و بنرهای تبریک به شهردار بابت نائل آمدن به چنین افتخار مهمی بی نصیب نگذاشته اند.

همانگونه که بخوبی می دانید یک شهردار موفق می بایست دارای سه مهارت مهم یعنی مهارت فنی، مهارت انسانی و مهارت ادراکی باشد.

شهردار باید کسی باشد که هدف خود را توسعه شهر دانسته و در جهت ایجاد درآمد پایدار تلاش نماید. توسعه شهر الزاما با مشارکت مردم امکان پذیر است و این مهم با آگاهی و دانایی مردم نسبت به حقوق و تکلیف شان در اداره امور شهر محقق می شود.

شهردار می بایست به مدیریت شهروند محور معتقد بوده و درک روشنی از نیازها و ضرورت های مخاطبینش داشته باشد. وی باید بداند که خط مشی ها و سیاست هایی که اتخاذ می کند به کدام یک از اولویت ها و نیازهای شهروندان در عرصه اجتماعی پاسخ می دهد.

در اینجا برای استحضار جنابعالی بد نیست نگاهی اجمالی به پاره ای مشکلات شهر بندرترکمن داشته باشیم:

۱- حوزه حقوقی: عدم دفاع جدی شهرداری از اموال شهرداری (کارخانه سنگ شکن و حکم قلع و قمع و خسارت مالی)

۲- حوزه درآمد پایدار: ( عدم بهره برداری از بازار ماهی فروشان، عدم استفاده از محل شنا و ظرفیت های تفریحی و توریستی، عدم بهره مندی از ظرفیت های اسکله و رفع موانع آن، راکد ماندن پروژه احداث مجتمع تجاری مسیر بلوار آزادی)

۳- حوزه مشارکت های مردمی: ( عدم تحقق بودجه سال ۹۷ و روز مرگی بودن بودجه سال های ۹۷ و ۹۸)

۴- حوزه ترافیکی: ( عدم پیگیری موضوع کنارگذر شهری- عدم پیگیری کمربندی شهر و پل رو گذر شهری)

۵- حوزه خدمات شهری و مبلمان شهری: ( انباشت مانداب در داخل جوی ها، رفت و روب سنتی، مشکلات بهداشتی شهر و سایت زباله، معضلات سد معبر، نبود قرارداد با پیمانکاران و تاخیر چندین ماهه در پرداخت حقوق کارگران خدمات شهری)

۶- حوزه مطالعاتی و پژوهشی: ( عدم پیگیری طرح مطالعه آب های سطحی بندرترکمن و عدم پیگیری جدی پروژه گردشگری محل شنا و بلاتکلیفی سند مالکیت آن)

همچنین راکد ماندن حوزه مبلمان شهری و زیبا سازی در شهری با قابلیت های فراوان گردشگری نبود برنامه در حوزه گردشگری و عدم پیگیری در جذب اعتبار ان آن از دیگر مشکلات شهر بندرترکمن است.

جناب استاندار:

مشکلات فوق همگی ملموس بوده و به وضوح می توان کمبودها را مشاهده کرد. قدر مسلم می پذیرید رسیدگی به موارد فوق و حل و فصل مشکلات یاد شده به میزان توانایی، مهارت و قابلیت های شخص شهردار بستگی دارد.

سوال بنده از جنابعالی این است که محمود کم بر اساس کدام معیارها بعنوان شهردار برتر معرفی شده و چه خصوصیت بارزی در ایشان دیده می شود که از نگاه شهروندان ساحل نشین پنهان مانده است؟!

در متن لوح اهدایی جنابعالی خطاب به شهردار چنین آمده است؛ یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در توسعه پایدار استان، فعالیت مناسب و مستمر شهروندان در استفاده بهینه از فرصت های موجود با تکیه بر خلاقیت های مدیریتی، تخصص، انگیزه، پشتکار و جلب مشارکت های مردمی می باشد.

تاکید جنابعالی در استفاده از فرصت های موجود با تکیه بر خلاقیت های مدیریتی صد البته می تواند سیمای عمومی شهر را دگرگون سازد. شما به داشتن تخصص و درآمد پایدار اشاره داشته اید، حال آنکه شهرداری بندرترکمن فاقد برنامه برای درآمد پایدار بوده و به صورت روزمرگی اداره می شود. ضمنا افتتاح و بهره برداری از پروژه های درآمد زایی نیز در عالم بلاتکلیفی بسر می برند.

اکنون پرسش بنده اینست که محمود کم بخاطر انجام کدام کار مهم جزو شهرداران برتر معرفی شده و چرا عملکرد وی در طول دو سال گذشته مورد تحلیل و ارزیابی استانداری قرار نگرفته است؟ آیا بهتر نبود برای این انتخاب نظرات کارشناسان، نخبگان محلی و شهروندان محلی نیز لحاظ می گردید؟!

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز