1 216 300x300 - معرفی ظرفیت‌‌های شهرستان مرزی مراوه‌تپه از طریق برپایی جشنوارهترکمن نیوز: عضو باشگاه گردشگری یونسکو گفت: سعی داریم که ظرفیت‌های شهرستان مرزی را از طریق برپایی جشنواره معرفی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرهاد ملک در بازدید از آرامگاه مختومقلی فراغی و پسته وحشی این شهرستان اظهار داش: برگزاری جشنواره‌های مربوط به هر یک از این ظرفیت‌ها علاوه بر معرفی آنها می‌تواند باعث معرفی دیگر جاذبه‌های شهرستان مراوه‌تپه شده و همچنین باعث جذب گردشگر و سرمایه‌گذار گردد.

عضو کارگروه گردشگری و بومگردی نهضت اجتماعی کشور همچنین گفت: ظرفیت‌های حاضر فرصت خوبی برای این شهرستان بوده و می‌توان با برگزاری جشنواره‌های متناسب با ان رونق بیشتری به شهرستان داد.

سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه‌تپه تصریح کرد: این شهرستان دارای جاذبه‌های گردشگری دینی، فرهنگی، طبیعی، صنایع دستی خوبی می‌باشد که هر کدام دارای قدمت، پیشینه بوده و می‌شود با برگزاری جشنواره ساخت فیلم و سایر برنامه‌ها بخوبی به آنها پرداخت.

عطابردی خانی افزود: تاکنون در این شهرستان‌ هر ساله جشنواره مختومقلی فراغی عارف نامی ترکمن در با حضور هیات‌های سیاسی و فرهنگی کشورهای خارجی برگزار میشد که در سال جاری بخاطر کرونا برگزار نشد.

وی بیان داشت: همچنین در این شهرستان تاکنون جشنواره پسته و آفتابگردان برگزار گردید ولی باید برای معرفی این محصولات جشنواره‌های تخصصی‌تر و پربارتر برگزار گردد.

وی با اشاره به استعدادهای دیگر این شهرستان گفت: شهرستان مراوه‌تپه با توجه به وجود ظرفیت‌های دیگر، زمینه برگزاری اسب، گیاهان دارویی و صنایع دستی را نیز دارا می‌باشد که با برگزاری آن شاهد توسعه رشته‌های فوق و در نهایت باعث ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان باشیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۵۴

۰۲ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

81355

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک