امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

فرهنگ عاشورایی 300x225 - معرفی برگزیدگان کنگره فرهنگ عاشورایی در آیین زبان و ادبیات ترکمنترکمن نیوز:  نفرات برتر سومین کنگره فرهنگ عاشورایی در آیین زبان و ادبیات ترکمن طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولین گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  از بین بیش از ۱۴۰ اثر رسیده به دبیرخانه کنگره و براساس رای هیات داوران برگزیدگان بخش های مختلف سومین کنگره فرهنگ عاشورایی در آیین زبان و ادبیات ترکمن به شرح معرفی شدند.

در بخش مقاله فرحناز ایگدری از گنبدکاووس به مقام نخست رسید و محمد مهدی کرامتی و گلناز شمشیری از بندرترکمن به مقام های دوم و سوم این بخش دست یافتند.

در بخش شعر ارازمحمد خرمالی اول شد و محمدامین قرنجیک و قربان قلیچ علاقی از گمیشان به عناوین بعدی دست یافتند

مدینه محمدیان در بخش داستان و خاطره نویسی ترکمان اول شد و مقام دوم و سوم به ترتیب به نرگس آوینی دوجی از مراوه تپه و علیرضا یلمه رسید

در بخش نقاشی کودکان فاطمه بیابدی،مراد چله و سینا مسکین کلته اول تا سوم شدند و در بخش نقاشی نوجوانان و جوانانسونیا منگلی زاده ، رامتین سقر و جمیل بدراقی به مقام های اول تا سوم دست یافتند

در بخش بزرگسالان نفرات اول تا سوم به جوایز نقدی ۳۰، ۲۰ و ۱۰ میلیون ریالی دست یافتند و در بخش کودکان و نوجوانان این جوایز به ۱۵ میلیون ریال ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و ۵ میلیون ریال رسید

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام داوران ، تعدادی از آثار ارسالی نیز شایسته تقدیر شدند و جوایزی به آنها نیز از طرف برگزار کنندگان کنگره به آنها اهدا شد.

داوران این کنگره در بخش مقاله عبدالعزیز پقه ، در بخش شعر عاشور محمد بدراقی ، در بخش داستان و خاطره نویسی عبدالصالح پاک و در بخش نقاشی آلتین جرجانی بودند.

گزارش از: ایرنا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز