اقوام در گنبد کاووس 1 300x197 - معافیت 180 هنرمند گنبدی از پرداخت حق بیمهترکمن نیوز:  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس گفت: ۱۸۰ هنرمند این شهرستان با توجه به مشکلات اقتصادی پیش‌آمده برای آنان در شرایط کرونایی با حمایت دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پرداخت حق بیمه در سه‌ماهه نخست امسال معاف شدند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رضا شجاعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ از حدود ۵۰۰ هنرمند فعال رشته‌های فرهنگی، هنری، ادبی و قرآنی این شهرستان، افزون بر نیمی از آنان کارمند ادارات و نهادها هستند و نیازی به عضویت در صندوق اعتباری هنر برای بیمه شدن ندارند.

وی از بیان آمار خسارت آموزشگاه‌ها و موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی گنبدکاووس ناشی از تعطیلی چند ماهه خودداری کرد اما گفت که بیشترین خسارت از شیوع کرونا به بخش فرهنگ و هنر به سبب تعطیلی کنسرت‌های موسیقی، اجراهای نمایشی و جشنواره‌های فرهنگی، مربوط به هنرمندان عرصه موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی وارد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس افزود: ۳۰ آموزشگاه آزاد فرهنگی و هنری و پنج موسسه قرآنی در این شهرستان فعال هستند که لیست آنها برای جبران خسارت به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۴

۱۷ تیر ۱۳۹۹

کد خبر :

78551

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک