امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

دکتر سید جلال ابراهیمی ترکمن نیوز 300x188 - مصرف نیکل و کبالت و لیتیوم تا سال 2040 به سی برابر افزایش می‌یابدترکمن نیوز:  معدن دار و عضو خانه معدن ایران گفت:  مصرف برخی از مواد معدنی که نقش اساسی در تبدیل انرژی های حاصل از مواد نفتی به انرژی پاک دارند تا سال 2040 به بیش از 4 برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سید جلال ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: اگر تا سال 2040 اهداف رسیدن به انرژی پاک صفر درصد حاصل شود تقاضای بازار جهانی از برخی از مواد معدنی چون لیتوم و نیکل تا 40 برابر افزایش می‌یابد و از سوی دیگر مصرف کبالت به بیست برابر افزایش میابد.

وی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی IEA  که یک سازمان مستقل بین دولت ها است که در چهارچوب سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه OECD در 1973 به دنبال بحران نفتی تشکیل شده اعلام کرد که مصرف بعضی از مواد معدنی مثل لیتوم که یکی از اجزاء مهم درباتری های قابل شارژ است و همچنین در تلفن های همراه و رایانه های دستی و خودروهای برقی مورد استفاده قرار میگیرد.

ابراهیمی گفت: تا سال 2040 مصرف آن به چهل برابر خواهد رسید .این ماده معدنی که سبک و قابل انعطاف و محکم و مقاوم است دارای نیروی کششی زیادی است و به دلیل وزن کم آن گزینه بسیار مناسبی برای باطری های کم وزن و پر انرژی است از سوی دیگر این فلز سبک در ساختن بلبرینگ  چرخ های قطار و حتی داروسازی استفاده میشود .

رئیس کمیته معدن ایران و ترکیه و خانه معدن اضافه کرد: مصرف نیکل نیز تا سال 2040 به بیست برابر افزایش خواهد یافت چون این فلز علاوه بر مصارف ساخت ابزار آلات شیمیایی در باتری های قابل شارژ بالاخص در حوزه ساخت اتومبیل های برقی افزایش مصرف خواهد داشت.

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز