امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

سید جلال ابراهیمی ترکمن نیوز 300x188 - مصرف نیکل و کبالت و لیتیوم تا سال 2040 به سی برابر افزایش می‌یابدترکمن نیوز:  معدن دار و عضو خانه معدن ایران گفت:  مصرف برخی از مواد معدنی که نقش اساسی در تبدیل انرژی های حاصل از مواد نفتی به انرژی پاک دارند تا سال ۲۰۴۰ به بیش از ۴ برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سید جلال ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: اگر تا سال ۲۰۴۰ اهداف رسیدن به انرژی پاک صفر درصد حاصل شود تقاضای بازار جهانی از برخی از مواد معدنی چون لیتوم و نیکل تا ۴۰ برابر افزایش می‌یابد و از سوی دیگر مصرف کبالت به بیست برابر افزایش میابد.

وی ادامه داد: آژانس بین المللی انرژی IEA  که یک سازمان مستقل بین دولت ها است که در چهارچوب سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه OECD در ۱۹۷۳ به دنبال بحران نفتی تشکیل شده اعلام کرد که مصرف بعضی از مواد معدنی مثل لیتوم که یکی از اجزاء مهم درباتری های قابل شارژ است و همچنین در تلفن های همراه و رایانه های دستی و خودروهای برقی مورد استفاده قرار میگیرد.

ابراهیمی گفت: تا سال ۲۰۴۰ مصرف آن به چهل برابر خواهد رسید .این ماده معدنی که سبک و قابل انعطاف و محکم و مقاوم است دارای نیروی کششی زیادی است و به دلیل وزن کم آن گزینه بسیار مناسبی برای باطری های کم وزن و پر انرژی است از سوی دیگر این فلز سبک در ساختن بلبرینگ  چرخ های قطار و حتی داروسازی استفاده میشود .

رئیس کمیته معدن ایران و ترکیه و خانه معدن اضافه کرد: مصرف نیکل نیز تا سال ۲۰۴۰ به بیست برابر افزایش خواهد یافت چون این فلز علاوه بر مصارف ساخت ابزار آلات شیمیایی در باتری های قابل شارژ بالاخص در حوزه ساخت اتومبیل های برقی افزایش مصرف خواهد داشت.

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز