امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۰۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    92184

  • /
  • تاریخ :

    ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نگهبانی سد گلستان 300x188 - مصادره و تاثیر گذاری جریانات غیر ترکمن بر تجمعات اعتراضی گنبدکاووسیادداشت – ترکمن نیوز: پس از شکل گیری اعتراضات به حق جوانان گنبدی در خصوص تعدی به فرشتگان بیگناه و بی پناه ترکمن صحرا، توسط نگهبان شیطان صفت سد یک گلستان– که در خصوص اصالت وی نقطه نظرات متفاوتی وجود دارد- و کنشگری فعالان اجتماعی و مسئولان سیاسی، قضایی و امنیتی استان شاهد بروز و نقش آفرینی گسترده فضای مجازی در شکل گیری و سازماندهی تجمع اعتراضی و کنشگری سخت برخی جوانان گنبدی بودیم.

در این میان برخی صفحات اجتماعی با پسوند و پیشوند تورکمنی خارج از استان و کشور نیز در تلاش بوده تا با استفاده از فرصت به دست آمده بار دیگر ترکمن صحرا را به سمت تحولات خونین دهه ۵۰ سوق دهند در حالی که نمی دانند جوانان ترکمن با درس گرفتن از تاریخ هرگز از یک سوراخ دوبار گزیده نخواهند شد.این جریان که از قضا از لحاظ اعتقادی دارای نگرش مذهبی یکسان با حاکمیت بوده و بیشترین سهم از کیک قدرت و مناسبات اجتماعی در ایران را از آن خود کرده در تلاش است تا قوم ترکمن را که از بسیاری مناصب سیاسی انتصابی در کشور محروم بوده را در راستای اهداف خود، مورد بهره برداری قرار دهد.
جوانان ترکمن بدانند که بخشی از عدم توفیق در کسب جایگاه های سیاسی در سطح کشور را باید در لایه های تاریخی چند دهه گذشته جستجو کنند.
از نظر نگارنده و بسیاری از دلسوزان ترکمنصحرا پدیده کودک آزاری و تعدی جنسی به دختران ترکمن می بایست فوری و منطبق با مر قانون مورد رسیدگی قرار گرفته و با توجه به جریحه دار شدن احساسات افکار عمومی این ماجرا با اطاله دادرسی مواجه نشود.
با توجه به قلم فرسایی گسترده جوانان و فعالان ترکمن نگارنده قصدی بر ورود بر این عرصه و تکرار مکررات را نداشته اما آنچه باعث تلمذ نزد فعالان اجتماعی شد به لایو منتشره بین یکی از فعالان ورزشی و اجتماعی ترکمن با ادمین یکی از صفحات ساکن در کشور ترکیه باز می گردد. ویدیویی که نشان داد افرادی که خارج از گود نشسته و نقش دایه مهربان تر از مادر را بازی می کنند که و کجا هستند و از این اعتراضات چه اهدافی را دنبال میکنند. توصیه موکد میکنم این ویدیو را چندباره ببینید تا متوجه شوید در کجای این بازی می خواهید نقش آفرینی کنید.
✍️آرمان قزل
کارشناس ارشد مطالعات اجتماعی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز