امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

و معضلات موجود آزمایشی الهی برای مسئولین و مردم است 3 300x201 - مشکلات و معضلات موجود آزمایشی الهی برای مسئولین و مردم استگنبد کاووس – ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه ۲۹ تیرماه ۹۷ با اشاره به تحریم های اقتصادی دشمنان نظام و تهدیدات صهیونیسم جهانی گفت: دشمنی مشرکین با دین و نظام های اسلامی در طول تاریخ اسلام بوده و خواهد بود و وجود مشکلات و معضلات موجود در دوران حاضر نیز آزمایشی الهی برای مردم و مسئولین نظام اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد اظهار کرد: اگر ما در برابر اینگونه تهدیدات و پیامدهای مشقت بار آن ثابت قدم باشیم و با اراده ای قوی و ایمانی راسخ ایستادگی کنیم، خداوند نیز به مسلمین نصرت خواهد داد.

وی با بیان اینکه ما مردم ایران در سایه نظامی قرآنی و تحت زعامت حاکمی مسلمان،‌ آگاه و بصیر قرار داریم افزود: در شرایط خاص راهکارهای مقابله با دسیسه های دشمنان، وظایف مسئولان و زیر مجموعه های نظام اسلامی در قرآن و احادیث پیامبر (ص) بیان وارائه شده است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد : یکی از اولویت های مسئولین دولتی و صاحب منصبان خصوصی باید رعایت وجدان کاری و خدمت رسانی بهینه به مردم و محرومین جامعه باشد.

حاج آخوند عبدالباسط نوری زاده با تاکید بر اینکه همه مناصب و مسئولیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اماناتی از سوی خداوند جهت آزمایش ایمان آنان می باشد تصریح کرد: همه صاحب منصبان در قبال این امانات مسئول اند و نباید گرفتار وسوسه های شیطانی شده و به انحراف کشیده شوید.

وی با بیان اینکه همه این امکانات و پست ها، دنیوی و فانی اند اظهار داشت: هدف همه مسئولین باید حفظ سلامت نفس ، خدمت صادقانه به مردم و دوری جستن از منافع شخصی، گروهی و یا جناحی باشد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس دریادلی و داشتن سعه صدر در برابر مردم را نیز از دیگر اولویت های مسئولین ذکر کرد و اظهارداشت: در شرایط سخت و تاریخی حاضر که مردم زیر فشارهای اقتصادی و تورم قرار دارند، مسئولین نیز باید در برابر مطالبات و انتظارات به حق مردم با سعه صدر رفتار کنند و با پاسخگویی و روشنگری احساس امنیت و آرامش را در مردم زنده نگهدارند.

حاج آخوند نوری زاد به مسئولین و مدیران توصیه کرد، سعی کنند الگوی رفتاری خود را سیرت پیامبر (ص) قرار داده و سفارشات ایشان را که همانا گذشت، پشتکار و جدیت در رفتار و کردار خویش با مردم است رعایت کنند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) به جهت شناختی که از ایمان راسخ و پشتکار قوی حضرت امیر المومنین علی (ع) داشتند به ایشان لقب کرار را داده اند افزود: امروز که نظام اسلامی از سوی کفار و صهیونیسم جهانی مورد تهدید قرار گرفته است رفتار مسئولین هم باید علی گونه باشند .

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس تصریح کرد: مردم ایران مردمی صبور، مطیع و وفادار به انقلاب و نظام اند و چنانچه مسئولین و دولت مشکلات و توطئه های داخلی و خارجی را با بصیرت مدیریت نمایند و عاملان فساد، رانت و تبعیض های موجود را افشاء و با جدیت برخورد کنند مردم هرگونه سختی و مشقتی را تحمل خواهند کرد.

حاج آخوند نوری زاد اظهار داشت: امروز باید همه ما،‌ مردم و مسئولین تلاش کنیم در برابر مشکلات و تهدیدات حاضر عزممان را جزم کنیم و با وحدت، همدلی و همزبانی در برابر توطئه های دشمنان نظام ایستادگی کنیم.

وی در انتهای سخنان خود روز ملی کار آفرینی و ترویج آموزش فنی و حرفه ای و ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان را تبریک گفته و به برای دست اندرکاران این دو نهاد حساس آرزوی توفیق خدمت به مردم نمودند.

خبرنگار: مصطفی صبوحی               انتشاردهنده: یاشار نیازی

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۹

۳۰ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک