امروز : جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۳۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ostandar inchebroon 300x200 - مشکلات بازارچه مرزی اینچه‌برون برطرف می‌شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان گفت: در سفر وزیر کشور و فرمانده مرزبانی, مشکلات بازارچه مرزی اینچه‌برون مورد بازدید و بررسی قرار گرفت و وزیر کشور و فرمانده مرزبانی قول دادند که مشکلات این بازارچه حل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سید مناف هاشمی ظهر امروز در نشست وزیر کشور با بزرگان قوم ترکمن و مسئولان استانی در محل ایستگاه راه آهن اینچه‌برون اظهار داشت: برقی کردن ریل اینچه برون- گرمسار- مشهد و ساماندهی بازارچه مرزی اینچه‌برون, عریض کردن خط ریلی و تجهیز راه‌آهن به مانند پکیج و پازل‌هایی هستند که وقتی مشکلات آنها رفع شود و در کنار هم قرار گیرد سبب اشتغالزایی و تحول خوب اقتصادی در منطقه خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر “ایکس‌ریل” راه آهن اینچه‌برون با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در حال راه‌اندازی است و با برقی کردن قطار و حل مشکل بازارچه, بسیاری از مشکلات دیگر مرتفع خواهد شد.

استاندار گلستان تصریح کرد: در استان گلستان از محل اعتبارات بند “الف ” ماده ۱۸ و اعتبارات روستایی, هزار میلیارد تومان جهت پرداخت تسهیلات روستایی تخصیص یافته است و تنها ۱۰ درصد آن جذب شده است.

هاشمی با اشاره به جذب اعتبارات ۶ درصدی در کشور تاکید کرد: گرچه جذب اعتبارات ۱۰ درصدی استان نسبت به جذب ۶ درصدی کشور, آمار خوبی است, اما ما آمادگی داریم تا سرمایه‌گذارانی که دارای طرح‌های بسیار خوبی چون کشتگاه خورشیدی واقع در دوزالوم بخش مرزی گنبدکاووس با سرمایه گذاری ۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر که در روستا ساکن نباشند با پرداخت تسهیلات حمایت کنیم.

وی یادآور شد: اگر بتوانیم یک‌هزار میلیارد تومان سهم استان را جذب کرده و اشتغالزایی خوبی انجام دهیم, می توانیم اعتبارات سایر استان ها را نیز جذب کنیم و در این حوزه هیچ‌گونه مشکل منابع مالی نداریم.

استاندار گلستان در مورد مشکلات آب کشاورزی گفت: در حوزه کشاورزی قرار است مطالعات جدیدی در زمینه اراضی شوره زار و لم یزرع انجام شود تا اقدامات لازم در زمینه کشت گیاهان خاص این اراضی و یا انجام پروژه‌هایی در حوزه صنایع در این مناطق انجام شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در حوزه پرداخت تسهیلات روستایی, مشکلاتی در حوزه بانک‌ها وجود دارد که امید داریم به مانند, تسهیلات موانع تولید, این مشکلات رفع و وضعیت خوبی را در سطح کشور رقم بزنیم.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

https://turkmensnews.com

منبع:tasnim

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز