امروز : جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    109297

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    10:31 | ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

بردی محمداف 1 300x192 - مشاوران رئیس جمهور ترکمنستان در زمینه کشاورزی و نفت و گاز منصوب شدندترکمن نیوز:  رئیس جمهور ترکمنستان با تشکیل کامل ترکیب جدید دولت این کشور پس از تایید روسای موسسات انتظامی در 6 آوریل، مشاور صنایع کشاورزی و نفت و گاز را تعیین کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «سردار بردی محمداف» آناگلدی یازمرادوف را به عنوان مشاور رئیس جمهور در حوزه کشاورزی منصوب کرد. آناگلدی تجربه زیادی در کشت و صنعت دارد و در سال‌های 2008 تا 2019 در سمت‌های ارشد از جمله معاون نخست وزیر، وزیر کشاورزی و منابع آب و فرماندار منطقه آخال خدمت کرده است.

وی همچنین نامزد ریاست جمهوری ترکمنستان در انتخابات 2012 بود.

« آشیرقلی بگلیف» که در سال 2015-2016 ریاست کنسرن دولتی ترکمن گاز را بر عهده داشت، به عنوان مشاور در امور نفت و گاز منصوب شد.

همچنین بردی محمداف در نشست دولت، پس از بررسی نتایج صنایع کشاورزی و نفت و گاز در سه ماهه اول سال دو معاون نخست وزیر در زمینه‌های مذکور  را به شدت توبیخ کرد.

«شاهین عبدالرحمانوف» که بر بخش نفت و گاز نظارت دارد و «اسن اورازگلدیف»، مسئول مجتمع کشاورزی و صنعتی مورد بازخواست قرار گرفتند.

رئیس جمهور به قصور عبدالرحمان اف در عدم پیشرفت در اجرای طرح‌های توسعه مجتمع سوخت و انرژی علیرغم حمایت‌های دولت اشاره کرد و خواستار شد تا کاستی‌ها در مدیریت این حوزه در اسرع وقت رفع شود.

بردی محمداف همچنین دستورات دیگری را برای افزایش ظرفیت تولید، توسعه میدان‌ها، جذب سرمایه گذاری خارجی، تسریع در ساخت خط لوله گاز فراملی ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هند و تشدید سایر پروژه‌های صادرات گاز طبیعی اشاره کرد.

رئیس دولت در توبیخ «اورازگلدیف» به کاستی در کار مدیران و روسای مجتمع کشت و صنعت، پیشرفت ضعیف در آماده سازی زمین اشاره کرد.

 رئیس جمهور دستوراتی مبنی بر توسعه زمین‌های کشاورزی برای کشت میوه و تره بار، افزایش صادرات و کاهش واردات محصولات کشاورزی، اشباع بازار داخلی و دیجیتالی شدن مجتمع کشت و صنعت را صادر کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز