استاندار گلستان:

1607417924 z11 300x169 - مشارکت فارغ‌التحصیلان کشاورزی در قالب تعاونی مقابله با بیان‌زایی را تسریع می‌کندترکمن نیوز: استاندار گلستان گفت: در گلستان قریب به ۳۰۰ هزار هکتار بیابان وجود دارد و این آمادگی جهت واگذاری قطعات زمین در قالب تعاونی به فارغ‌التحصیلان کشاورزی با اعطای تسهیلات مناسب جهت بهره‌وری از زمین‌های بیابانی وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس در آیین اجرای پروژه مشارکتی مقابله با بیان زایی با حضور دکتر منتظری و مهندس سنگدوینی نمایندگان مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تلاش جهاد کشاورزی تاکنون ۱۰ هزار هکتار از اراضی استان بیابان‌زدایی شده است.

وی افزود: طبق برنامه در سال جاری جهاد کشاورزی ۵ هزار هکتار از اراضی استان را با یک و نیم میلیون نهال بیابان‌زدایی می‌کند و امیدواریم با همکاری نمایندگان مردم در مجلس ردیف‌ها و اعتبارات استان در زمینه بیابان‌زدایی افزایش یابد.

استاندار گلستان یادآور شد: برای بیابان زدایی ۳۰۰ هزار هکتار اراضی بیابانی استان به بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و مشارکت بخش خصوصی در قالب شرکت‌های تعاونی می‌تواند ضمن حفظ منافع آنان و اشتغال‌زایی زمینه تسریع در بیابان‌زدایی استان را فراهم آورد.

حق شناس خاطر نشان کرد: این اراضی می‌توانند زمینه‌ای برای تولید برق از انرژی خورشیدی و همچنین تامین کننده بخشی از نیاز استان به علوفه دامی باشند و ما از مشارکت بخش خصوصی در این بخش استقبال می‌کنیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۲۶

۱۸ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86735

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک