امروز : سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – یاشار نیازی – هفته هفتم کورس پاییزه گنبدکاووس در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور با رقابت 71 راس اسب آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مسابقات اسبدوانی گنبد امروز در هفته هفتم 80 راس اسب ثبت نام داشت که 9 اسب به دلایل فنی از دور رقابت باز ماند و 71 راس اسب از نژادهای «ترکمن، تروبرد و دوخون» در 7 کورس شامل 1000 – 1200 و 1600متری با یکدیگر رقابت کردند.

Asbdavani Gonbad 1 300x188 - مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس در هفته هفتم آغاز شد

دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس ۶) (3+ساله) در مسافت ۱۶۰۰ متر رقابت داشتند که اسب یاد دلشاد با چابکسواری معید قلیچی مقام اول را از آن خود ساخت و اسب تاپار پرویز رخشان با چابکسواری پیمان قوللار آتا (عطا) در جایگاه دوم و اسب دایان حبیب‌لی با چابکسواری کیوان قوللار آتا (عطا) در جایگاه سوم قرار گرفتند.

دور دوم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۶) (3+ساله) در مسافت ۱۰۰۰ متر کورس داشتند که اسب جورجیا با چابکسواری مومن بهادر زودتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد و اول شد پس از او اسب‌های پاتیرابی  و سون استار با چابکسواری یوسف محمدی و نادر صالح پور دوم و سوم شدند.

دور سوم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۴) (۳+ساله) در مسافت ۱۰۰۰ متر رقابت داشتند و چابکسوار یونس اورکلی با اسب آی جهان به مقام اول دست یافت و پس از او چابکسوار علدالحلیم قبادی توانست با اسب آلتن سای مقام دوم را از آن خود سازد و عید محمد غراوی نیز با اسب قره یل مراوه به مقام سوم اکتفا کرد.

Asbdavani Gonbad 2 300x188 - مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس در هفته هفتم آغاز شد

اما مسابقات در دور چهارم با رقابت اسب‌های نژاد تروبرد (۲ تا ۶ امتیاز) (۳+ساله) در مسافت ۱۰۰۰ متر ادامه یافت که چابکسوار عبدالحلیم قبادی با اسب نوهج خوش درخشید و سکوی اول ایستاد و چابکسوار علیرضا صالح پور با اسب شاهکار و همچنین یونس اورکلی با اسب لیدی هاس به ترتیب دوم و سوم شدند.

کورس پنجم با مسافت ۱۲۰۰ متر بود که بین اسب‌های نژاد دوخون (برنده) (۲ساله) برگزار شد و اسب ویوا فوکوس با چابکسواری محمد خوجملی توانست مقام اول را از آن خود سازد و اسب میس پاور با چابکسواری مومن بهادر به مقام دوم رسید و اسب خاص هم با چابکسواری کیوان قوللار آتا (عطا) در جایگاه سوم ایستاد.

دور ششم اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (۳+ساله) در مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت داشتند که اسب آبتین با چابکسواری رامین قهرمانی اول شد و اسب‌های زاها و شرایدل با چابکسواری الله بردی طوئی و صادق ایمری به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور هفتم (کورس پایانی) اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۱) (۳+ساله) در مسافت ۱۶۰۰ متر بایکدیگر رقابت داشتند که اسب اونیکس با چابکسواری کیوان قوللار آتا (عطا) زودتر از خط پایان عبور کرد و جایگاه اول را کسب کرد و اسب بنفیت با چابکسواری رامین قهرمانی در سکوی دوم ایستاد و اسب هیتردان ماترون با چابکسواری آرمین آق آتابای توانست جایگاه سوم را از آن خود سازد.

 

Asbdavani Gonbad 3 300x188 - مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس در هفته هفتم آغاز شد

معرفی چابکسوار برتر

عبدالحلیم قبادی با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی چابکسوار برتر هفته هفتم اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس معرفی شد.

 

در پایان رقابت های امروز ۱۱ میلیارد و 853 میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

بر اساس این گزارش: روز دوم هفته هفتم کورس پاییزه گنبدکاووس فردا جمعه 25 آذرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه‌ای در ورزش تورکمنصحرا و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز