امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    95082

  • /
  • تاریخ :

    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

TN 5 2 300x211 - مسابقات اسبدوانی پاییز، زمستان و بهار 1400 گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکسترکمن نیوز: روز دوم هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۶۸  راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته قهرمانی رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس روز جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه)، ۶۸  راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۶۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۳ ساله ، ترکمن، هندیکاپ کلاس ۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب گل تاتار علیا زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب گزل شاد و نیما اونق با اسب گل دلشاد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

TN 5 1 300x211 - مسابقات اسبدوانی پاییز، زمستان و بهار 1400 گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکسدر دور دوم مسابقات اسب‌های +۴ ساله، دوخون ، کلاس۵ به مسافت ۱۲۰۰ متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب ماه سروین و عبدالحلیم قبادی با اسب آوات و ستار مهرانی با اسب بولت پایلت سوم شدند.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، دوخون، برنده به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب آی نوا، سراج الدین اندروا با اسب سوکراتیس و امیر مختومی با اسب بریتانیا۲ به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۳ ساله، دوخون–کلاس۳ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با جولگا، یونس اورکلی با اسب آل بیوتی و نورمحمد بهادر با اسب جالیسکو مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۳ ساله، دوخون، هندیکاپ کلاس۲ به مسافت ۱۲۰۰ متر وارد دپار شدند که محمد خوجملی با سوشا زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، نورمحمد بهادر با اسب ولوت دوم و سراج الدین اندروا با اسب سایدن نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله، تروبرد هندیکاپ کلاس ۱ به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب تاواریش اول شد، یاسر جرجانی با اسب بلاتو و کمال صالح پور با اسب هج دیت به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم اسب‌های ۳ ساله، دوخون ، Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امیر مختومی با اسب چلسی زودتر از خط پایان گذشت و یونس اورکلی  با اسب دلناز و  علی محمد غراوی با اسب یوریک  به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

خوجملی ترکمن نیوز 300x188 - مسابقات اسبدوانی پاییز، زمستان و بهار 1400 گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکسچابکسوار برتر:

محمد خوجملی با کسب دو مدال طلا در آخرین روز کورس قهرمانی گنبدکاووس به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد. جالب است بدانید خوجملی دور روز پایانی و قهرمانی سال ۱۴۰۰ به صورت متوالی قهرمان شد و عنوان چابکسوار برتر میدان را کسب کرد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:سزار مهر

دور دوم:رونیا- تارلان

دور سوم:

دور چهارم: بلک اسپیدی

دور پنجم:

دور ششم:ژکو

دور هفتم:جهان بابا

TN 6 2 300x211 - مسابقات اسبدوانی پاییز، زمستان و بهار 1400 گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۷۱۵میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

روز دوم هفته بیست و یکم و قهرمانی مسابقات اسبدوانی فصل بهار ۱۴۰۰ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی گنبد با حضور نماینده گنبدکاووس و بخش داشلی برون، مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار و به خط پایان رسید.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز