امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

1 4 300x188 - مسابقات اسبدوانی هفته دهم فصل زمستان گنبدکاووس به خط پایان رسید+ عکسترکمن نیوز: مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس در روز دوم از هفته دهم زمستانه این شهرستان با رقابت 65 اسب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته دهم کورس زمستانه گنبدکاووس، 70 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 اسب به دلایل فنی حذف شدند و 65 اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور 1000، 1200، 1600 و 2200 متر با یکدیگر رقابت پرداختند.

نتایج مسابقات اسبدوانی هفته دهم گنبدکاووس

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (2 تا 6 امتیاز ) (3ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب سحر قوش حبیب ایشان زودتر از خط پایان گذشت و آرمین کریمی با اسب هیجا وحدانی و علی قنبر زهی با اسب بهار گزل گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در این دور عبدالحلیم قبادی (جکی) از اسب شماره 9 (سونار) در هنگام عبور از پیج یک سرنگون شد.

خوشبختانه پس از افتادن چابکسوار اسب ها از کنارش عبور کردند و این حادثه بدون آسیب گذشت.

جکی از اسب 300x188 - مسابقات اسبدوانی هفته دهم فصل زمستان گنبدکاووس به خط پایان رسید+ عکس

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده ) (3ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب آلما سکوی اول را کسب کرد و عرفان افق عطا با اسب سیتی ری در جایگاه دوم قرار گرفت و رامین آق آتابای با اسب دلبرجان سوم شد.

نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده ) (3ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که کمال دالیجه عطا با اسب نلیکس، محمد خوجملی با اسب میک مک و عبدالحلیم قبادی با اسب آتوسا زاگرس به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 2200 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب هایده پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، صادق ایمری با اسب بنجامین مقام دوم را از آن خود ساخت و مبین کم با اسب ساتین به جایگاه سومی اکتفا کرد.

2 4 300x188 - مسابقات اسبدوانی هفته دهم فصل زمستان گنبدکاووس به خط پایان رسید+ عکس

در دور پنجم نیز رقابت بین اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب فوکوس تایم اول شد، آرمین آق آتابای با اسب سلوینیا و عرفان طعنه با اسب سار سارا  به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1600 متر باهم رقابت داشتند که امین محمدی با اسب سایدن، بنیامین جرجانی  با اسب هامون و بهرام بینایی با اسب آی ثنا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های  نژاد ترکمن (ریتد کاندیشن کلاس 1) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که ابوطالب چاریزاده با اسب یاد دیگجه مقام اول این دور را کسب کرد، عبدالحلیم قبادی  با اسب صحراگل نایب قهرمان شد و کیوان قلرعطا با اسب جانی بیگ سیاه پوش جایگاه سوم را کسب کرد.

خوجمیلی2 300x188 - مسابقات اسبدوانی هفته دهم فصل زمستان گنبدکاووس به خط پایان رسید+ عکس

چابکسوار برتر:

محمد خوجملی با کسب دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی بهترین چابکسوار روزدوم از هفته دهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ امپراطور توماج- گل گرکز
دور دوم؛ ریو گاز- سای باند
دور سوم؛
دور چهارم؛ بست اسپید
دور پنجم؛
دور ششم؛
دور هفتم؛

 

جوایز نقدی هفته هشتم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 8 میلیارد و 66 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مجموعه سوارکاری گنبدکاووس 300x188 - مسابقات اسبدوانی هفته دهم فصل زمستان گنبدکاووس به خط پایان رسید+ عکس

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز