امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

photo ۲۰۲۳ ۰۳ ۱۷ ۱۵ ۵۳ ۲۱ 300x135 - مسابقات اسبدوانی سال 1401 به خط پایان رسید+ تصاویرترکمن نیوز: هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 67 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته نوزدهم و قهرمانی کورس زمستانه گنبدکاووس (26 اسفندماه)، ۷۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 3 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 67 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ کورس شامل دو دور ۱۷۰۰ متری و چهار دور ۲۲۰۰ متری  با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6)(3+ساله) در مسافت 2200 متر برگزار شد و بنیامین جرجانی با اسب شاهان سبحان زودتر از خط پایان گذشت و کیوان قلرعطا با اسب کارن حسین پور و علی آق ارکاکلی با اسب الیف به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (2 تا 6 امتیاز )(3ساله) به مسافت 1600 متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب گونش ناز سکوی اول را کسب کرد و محمد امین ایری با اسب یاد جهان در جایگاه دوم قرار گرفت و عرفان طعنه با اسب جان آتام سوم شد.

اسب‌های نژاد دوخون (8 تا 14 امتیاز)(3ساله) در دور سوم با مسافت 1600 متر باهم رقابت داشتند که بنیامین جرجانی با اسب گویان، کیوان قلرعطا با اسب تیپ بابا و نورمحمد بهادر با اسب روبوس ناز به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3)(3+ساله) به مسافت 1700 متر با یکدیگر رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب رینگو باقری پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، مصطفی امانپور با اسب پزستا مقام دوم را از آن خود ساخت و امیر مختومی با اسب سار سارا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (ریتد کاندیشن کلاس 1)(3+ساله) به مسافت 1700 متر برگزار شد که رامین قهرمانی با اسب بنفیت اول شد، موسی محمدی با اسب اونیکس و بهرام بینایی با اسب فوکوس زر به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور ششم میان اسب‌های نژاد دوخون (ریتد کاندیشن کلاس 1)(3+ساله) به مسافت 2200 متر برگزار شد که امین محمدی با اسب  آلپار مقام اول این دور را کسب کرد،، نورمحمد بهادر با اسب تسلا و  کمال دالی جه عطا با اسب بی تو سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

بنیامین جرجانی با کسب دو قهرمانی به عنوان برترین چابکسوار روز دوم از هفته نوزدهم و قهرمانی کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (3) ادمیران صوفیان، (10) پرنس آی قائمی
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛ (4) سباستین
دور ششم؛

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸ میلیارد و ۷۱ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: به گفته رئیس هیئت سوارکاری گنبدکاووس پیگیری‌های لازم برای برگزاری مسابقات کورس بهاره گنبدکاووس از طریق فدراسیون سوارکاری کشور و هیات سوارکاری گلستان انجام شده که پس از موافقت نهایی، بعد از ماه مبارک رمضان، برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز