امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – آینا شیرزاد: هفته هشتم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 66 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز دوم هفته هشتم کورس زمستانه گنبدکاووس،۶۶ رأس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در هفت کورس هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری با هم به رقابت پرداختند.

هفته هشتم ۲ 300x188 - مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس در هفته هشتم با ۷ قهرمانی پایان یافت+عکس

در دور اول این مسابقات، ۹ راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته هفت و به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «دلدل حیدر» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «نای بادای قلیچ خانی» و «هیوا بهزاد» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته چهار بود به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «توران بای سنگسار» اول شد و اسب‌های «اسکای صحرا» و «کیان عباسی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «سوپرا» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «لوتوس» و «صدر جهان» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

هفته هشتم 300x188 - مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس در هفته هشتم با ۷ قهرمانی پایان یافت+عکس

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته هشتم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد دوخون در دسته مبتدی و نبرده بود به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «مرگن» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «وان من» و «بال هانا» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «شاهکار» اول شد و اسب‌های «میس یونیورس» و «اسپیا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های بیش از ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «دوران» اول شد و اسب‌های «گویان» و «اونتادور» به ترتیب دوم و سوم شدند.

هفته هشتم۴ 300x188 - مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس در هفته هشتم با ۷ قهرمانی پایان یافت+عکس

در دور هفتم و پایانی این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۶ راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، اسب «آس تک» اول شد و اسب‌های «پری گل» و «مکس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت های امروز هشت میلیارد و ۴۵۵ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

هفته هشتم۳ 300x188 - مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس در هفته هشتم با ۷ قهرمانی پایان یافت+عکس

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می‌شود.

 

هفته هشتم۵ 300x188 - مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس در هفته هشتم با ۷ قهرمانی پایان یافت+عکس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز