امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

خط پایان 300x188 - مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس در هفته دوازدهم با قهرمانی 8 اسب پایان یافتترکمن نیوز – آینا شیرزاد- هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 79 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز دوم هفته دوازدهم کورس زمستانه گنبدکاووس،79 رأس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در 8 کورس هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، ۱۲ راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «ییلدیز میثمی» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و به مقام اول رسید و اسب‌های «کیانا کلاته» و «دایان حبیب لی» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته هفت بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «یارین ای تی سی» اول شد و اسب‌های «آسنا خان» و «ریو گاز» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد در دسته مبتدی و نبرده بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «آرچ من» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «سیران» و «لاکسینا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود که با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «سامر شاه» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «رگبار» و «کامرن» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم شدند.

در دور پنجم که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون در دسته میدان آزاد بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «مایا نور» اول شد و اسب‌های «ارتش» و «سو بهار» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۲ بود که با شرکت هفت راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «سباستین» اول شد و اسب‌های «جاستیک» و «فوکوس زر» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته یک بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، اسب «طاغن بای» اول شد و اسب‌های «یادگار جاهد» و «آریا قلی زاده» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور هشتم و پایانی این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته سه بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، اسب «سار سارا» اول شد و اسب‌های «فوکوس تایم» و «والفین» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت های امروز ۱۵ میلیارد و ۳۰۲ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه‌ای در ورزش تورکمنصحرا و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز