امروز : یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN 1 39 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویرترکمن نیوز: هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 80 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته هجدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (19 اسفندماه)، 97 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد  17 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 80 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس 1000، 1200، 1700 و 2200 متری  با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

TN 2 34 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویر

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی نبرده) (3+ساله) در مسافت 1200 متر برگزار شد و آرمین آق آتابای با اسب خان قوش زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب تایلار بیک و ولی محمد علیزاده با اسب جولان محمد نیا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  ترکمن (مبتدی و نبرده) (+3 ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای  با اسب پهلوان حبیب ایشان سکوی اول را کسب کرد و کیوان قوللار آتا (عطا) با اسب آی گوزل ارمشی  در جایگاه دوم قرار گرفت و پوریا نوری  با اسب بیداد کلابی سوم شد.

TN 3 28 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویر

اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (+3 ساله) در دور سوم با مسافت 2200 متر باهم رقابت داشتند که رامین قهرمانی با اسب بنجامین، بنیامین جرجانی با اسب مونوکید و کیوان قوللار آتا (عطا) با اسب بست اسپید به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی نبرده) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر  با اسب متالیکا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، عیدمحمد غراوی با اسب پرنسس شاه فارهه مقام دوم را از آن خود ساخت و کمال دألیجه آتا (عطا) با اسب ری آگات به جایگاه سومی اکتفا کرد.

TN 4 15 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  تروبرد (هندیکاپ کلاس6) (+3 ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که مصطفی امانپور با اسب زستا اول شد، رضا فهیمی با اسب مون راکت و کیوان قوللار آتا (عطا) با اسب کریشنا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که محمد خوجملی با اسب بلاروزا، کمال دألیجه آتا (عطا) با اسب یونیک تایگر و بنیامین جرجانی با اسب بلاچاو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

TN 5 13 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویر

در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب سارپ پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، سراج الدین اندروا با اسب سوکراتیس مقام دوم را از آن خود ساخت و رامین قهرمانی با اسب پائولتا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هشتم میان اسب‌های دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (+3 ساله) به مسافت 1700 متر برگزار شد که کمال دألیجه آتا (عطا) با اسب بی تو مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب تسلا و  موسی محمدی با اسب ارتورول سوم را کسب کرد.

TN 6 12 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویر

چابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای با کسب 3 قهرمانی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته هجدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ نازقوش رحمتی و تاج محل گز
دور دوم؛ هیراد – اودن گنج – گلیشا حسین پور و بختی خان بایلری
دور سوم؛ گویان و برنا
دور چهارم؛ ریو آپاچی و سفیرا
دور پنجم؛ سلطانا بوی
دور ششم؛ استانبول
دور هفتم؛ هاسنا
دور هشتم؛ فرحناز – توتیلاس – ایلناز کیا و سانا

TN 7 8 300x188 - مسابقات اسبدوانی در هفته هجدهم با رقابت 80 اسب به خط پایان رسید+تصاویر

در پایان رقابت های امروز مبلغ 7 میلیارد و یکصد میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: ثبت‌نام برای مسابقات هفته نوزدهم نیز فردا شنبه 20  اسفندماه از ساعت 9:30 در دفتر هیئت سوارکاری گنبدکاووس آغاز می‌شود.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز